Putins Sibīrijas ugunsgrēku dzēšanā iesaista armiju

Meža ugunsgrēks

FOTO: twitter.com/allengrays

Krievijas prezidents Vladimirs Putins licis valsts bruņotajiem spēkiem iesaistīties plašo Sibīrijas meža ugunsgrēku dzēšanā, trešdien pavēstīja Kremļa preses dienests.

"Iepazīstoties ar ārkārtas situāciju ministra ziņojumu, Putins devis rīkojumu Aizsardzības ministrijai iesaistīties ugunsgrēku dzēšanas operācijās," teikts preses dienesta paziņojumā.

Trešdien ugunsgrēki bija izpletušies aptuveni trīs miljonu hektāru platībā, pavēstīja varasiestādes.

Kodīgie dūmi sasnieguši ne tikai nelielās apdzīvotās vietas, bet arī Rietumsibīrijas, Altaja un Urālu lielās pilsētas, ieskaitot Čeļabinsku un Jekaterinburgu.

Dzēšanā jau iesaistīti 2700 ugunsdzēsēju, vēsta ziņu aģentūra "Interfax".

Uz Krasnojarskas novadu, kas ir viens no vissmagāk cietušajiem, norīkotas desmit lidmašīnas un desmit helikopteri, pavēstīja Aizsardzības ministrija.

Irkutskas apgabalā, kas arī cietis smagi, bruņotajos spēkos izsludināta trauksmes gatavība, apliecināja Kremlis.

Gaisa temperatūrai pārsniedzot 30 grādu atzīmi, ugunsgrēkus izraisījuši zibens spērieni, bet liesmas izpletušās spēcīgā vēja rezultātā, otrdien skaidroja federālais mežu dienests.

Vairums ugunsgrēku izpletušies nomaļos un grūti sasniedzamos apvidos, un varasiestādes pieņēmušas lēmumu ugunsgrēkus dzēst vienīgi tad, ja zaudējumu apjoms pārsniedz operāciju izmaksas.

Vasaras ugunsgrēki Krievijā nav nekas neparasts, bet šogad tie ir plašāki nekā citkārt.

Uz augšu