"Olainfarm" lielākais akcionārs aicina sasaukt ārkārtas sapulci "uzņēmuma neapmierinošo rezultātu dēļ"
Papildināts

Farmācijas kompānija AS "Olainfarm".

FOTO: Lita Krone/LETA

 Zāļu ražotāja "Olainfarm" lielākais akcionārs SIA "Olmafarm" aicina sasaukt "Olainfarm" akcionāru ārkārtas sapulci kompānijas neapmierinošo darbības rezultātu dēļ,   pavēstīja "Olmafarm" valdes priekšsēdētājs Pēteris Rubenis.

Viņš skaidroja, ka "Olmafarm" nosūtījis pieprasījumu "Olainfarm" valdei nekavējoties sasaukt akcionāru sapulci, reaģējot uz publiski pieejamo informāciju par "Olainfarm" darbības rezultātiem jūnijā, kas norāda uz būtisku pārdošanas apmēru kritumu.

Rubenis atzīmēja, ka atbilstoši "Olainfarm" konsolidētajiem datiem grupa 2019.gada jūnijā realizējusi produkciju par 8,6 miljoniem eiro, kas ir par 27% mazāk nekā pērn jūnijā. Tostarp pārdošanas apmēru samazinājums bijis galvenajos uzņēmuma tirgos - Krievijā un Baltkrievijā, pārdošanas apmēriem sarūkot attiecīgi 2,7 reizes un par 5%.

"Samazinājums par 27% salīdzinājumā ar atbilstošu laika periodu pērn - tas ir būtisks un vērā ņemams kritums, uz kuru akcionāriem bez kavēšanās jāreaģē, izvērtējot tā cēloņus. Paļaujos uz atbildīgu un godprātīgu "Olainfarm" valdes rīcību, nekavējoties sasaucot akcionāru sapulci," teica Rubenis.

Viņš arī atzīmēja, ka atbilstoši piemērojamajiem likumiem par sapulces sasaukšanu jāpaziņo vismaz 30 dienas iepriekš. Tādējādi "Olainfarm" valdei, nekavējoties sasaucot akcionāru sapulci, tā varētu notikt septembra sākumā.

Tāpat Rubenis minēja, ka sapulces iespējami drīzāka norise ir ne vien labas pārvaldības jautājums, bet arī uzņēmuma atbildība visu darbinieku priekšā. "Šāda situācija, kad uzņēmuma pārdošanas apmēri samazinājušies teju par trešdaļu, nepārprotami rada satraukumu arī darbinieku vidū, un arī akcionāru uzdevums ir sniegt skaidru redzējumu par to, kā nekavējoties uzlabot darbības rādītājus un kopējo uzņēmuma attīstību," viņš sacīja.

Savukārt "Olainfarm" pārstāvji aģentūrai LETA atzīmēja, ka, pilnībā respektējot lielākā akcionāra tiesības sasaukt akcionāru sapulci, kompānija aicina neizdarīt pārsteidzīgus secinājumus un objektīvi vērtēt situāciju uzņēmumā, kā arī izdarīt secinājumus par kompānijas darbību pamatojoties uz vairāk nekā diviem rādītājiem. "Uzņēmums attīstās stabili - "Olainfarm" grupa pirmo pusgadu noslēdza ar 7% apgrozījuma pieaugumu. Tāpat aicinām sagaidīt jūlija provizorisko rezultātu apkopojumu," pauda kompānijā.

"Olainfarm" pārstāvji arī norādīja, ka uzņēmums darbojas atbilstoši plānotajam attīstības tempam, kas ļauj ar optimismu skatīties nākotnē - gada vidū sasniegti 50% no plānotā konsolidētā realizācijas apmēra, proti, 66,3 miljoni eiro, kas ir prognozēti labs rezultāts.

Tāpat "Olainfarm" pārstāvji aicina "Olmafarm" pārbaudīt situāciju sabiedrības bankas kontos, piemēram, ceturtdien, 31.jūlijā, veikta dividenžu izmaksa atbilstoši valdes lēmumam. "Spēja izmaksāt dividendes ir tieši otrādi - sekmīgi strādājoša uzņēmuma pazīme," piebilda kompānijā.

Vienlaikus "Olainfarm" valdes priekšsēdētājs Lauris Macijevskis sacīja, ka akcionāram ir tiesības vērsties uzņēmumā, aicināt uz tikšanos valdi un padomi, lai pārrunātu interesējošos jautājumus klātienē, bet līdz šim "Olmafarm" šādu interesi nav izrādījusi. "Mēs noteikti aicināsim "Olmafarm" vadību tikties, lai apspriestu interesējošos jautājumus klātienē un pārliecinātos par uzņēmuma stabilu attīstību. Varu apstiprināt, ka "Olainfarm" ir saņēmusi "Olmafarm" iesniegumu par akcionāru ārkārtas sapulces sasaukšanu, ar ko valde iepazīsies un sapulces sasaukšanu izskatīs likumā noteiktajā kārtībā. Pašlaik valdes sēdes datums vēl nav nolikts," viņš teica.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka "Olainfarm" konsolidētais apgrozījums šogad pirmajā pusgadā bija 66,326 miljoni eiro, kas ir pieaugums par 7%, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn.

"Olainfarm" kapitālu veido 14 085 078 akcijas 1,4 eiro nominālvērtībā. Kompānijas lielākais akcionārs ir SIA "Olmafarm" (42,56%), kas vienādās daļās pieder Valērija Maligina mantiniecēm - Irinai Maliginai, Annai Emīlijai Maliginai un Nikai Saveļjevai.

"Olainfarm" nodarbojas ar gatavo zāļu formu, farmaceitisko preparātu un uztura bagātinātāju, kā arī ar ķīmisko vielu un aktīvo farmaceitisko ingredientu ražošanu. "Olainfarm" akcijas kotē "Nasdaq Riga" oficiālajā sarakstā.

Uz augšu