LZS atbalsta samazinātās PVN likmes piemērošanu sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumiem

FOTO: Reuters/ScanPix

Latvijas Zemnieku savienība (LZS) atbalsta samazinātās pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmes piemērošanu sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumiem, pēc tikšanās ar un Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas un LZS Uzņēmēju padomes pārstāvjiem pauž politiskajā spēkā.

Kā informēja LZS birojā, tikšanās laikā tika pārrunāta iespējamā samazinātas PVN likmes ieviešana nozarē.

"Nav noslēpums, ka daļa sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumu strādā pelēkajā zonā. Pēc mūsu aprēķiniem, kas ir pārrunāti arī Finanšu ministrijā, ir skaidri redzams, ka, samazinot PVN likmi pārtikai un sabiedriskās ēdināšanas sektorā, būtu iespējams palīdzēt šiem uzņēmumiem iznākt no pelēkās zonas, kas būtu arī pietiekami nozīmīgs pienesums Valsts budžetam," norāda Viesnīcu un restorānu asociācijas valdes locekle Santa Graikste.

"Nedrīkst ignorēt tos 25 000 jeb 5% Latvijas strādājošo, kas ir nodarbināti viesnīcu un sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumos, kas nav tas vieglākais bizness. Daļa mazo ģimenes ēdināšanas uzņēmumu, kas darbojušies jau vairāk nekā 20 gadus, ir Latvijas vietējais kultūras mantojums, par kuru mums visiem būtu jāiestājas. Tāpēc apņemos jau tuvākajā laikā, domājot par strādājošajiem šajā nozarē, tikties ar finanšu, ekonomikas un kultūras ministru. Katra darbavieta, tie ir papildu nodokļi valsts un pašvaldību budžetos. Tie ir cilvēki, kuri stutē Latvijas ekonomiku. Tāpēc mums ir jādara viss, lai šie mazie un vidēji uzņēmumi arī turpmāk varētu pastāvēt un attīstīties," norāda LZS priekšsēdētājs Armands Krauze.

"Nozare pierāda, ka var būt uzticams valsts partneris, vēlas strādāt godīgi, rosina izmaiņas, kas tai nepieciešamas, lai ātrāk kļūtu par tādu, ar kādu visi lepotos - gan tajā, gan pārējie biznesa vidē strādājošie, gan arī valsts. Manuprāt, pašlaik atrodamies situācijā, ka nedrīkstam ignorēt šādus centienus, pretējā gadījumā izdzīvos nekaunīgākie, ne kvalitatīvākie," uzsver LZS Uzņēmēju padomes priekšsēdētāja Lienīte Caune.

LZS Uzņēmēju padome ir izveidota Latvijas uzņēmējdarbības vides uzlabošanai, balstoties uz LZS mērķiem un programmu.

Uz augšu