Festivāla "Summertime" atklāšanā - franču džeza dziedātāja Mina Agosi

Mina Agossi

FOTO: publicitātes

5. augustā Dzintaru koncertzālē startēs viens no gaidītākajiem šīs vasaras festivāliem – 15. jubilejas festivāls “Summertime – aicina Inese Galante”. Īpaša dāvana festivāla svinīgās atklāšanas koncertā būs franču džeza karalienes Minas Agosi uzstāšanās, kopā ar iepriekš izziņotajiem kulta filmas “Bada spēles” skaņu ieraksta autoriem – grupu no ASV – "Hypnotic Brass Ensemble".

Dziedātāja Mina Agosi (Mina Agossi) ir pazīstama ar savām pasaulslavenu hitu aranžijām, piemēram, The Beatles dziesma, britu rokgrupas Pink Floyd dziesma “Money”, Džimija Hendriksa “Voodoo Chile”, Teloniusa Monka (Thelonius Monnk) dziesma “Well You Needn’t” u.c. Minas repertuārā ir gan pasaules mūzika, gan blūzs, gan džezs, un pat roks – šāds jaudīgs mūzikas apvienojums pozicionē dziedātāju ārpus jebkādiem mūzikas rāmjiem un modeļiem.

Pēc ilgas dzīves Spānijā Agosi atgriezās Parīzē, nepārtraukti turpinot koncertēt Eiropā un Amerikā. Viņa tika nominēta prestižajai franču Victoires du Jazz balvai, kā arī sadarbojas ar pasaules džeza leģendu, saksofonistu Ārčiju Šepu (Archie Schepp), ar kuru kopā pulcē pilnas koncertzāles visā pasaulē.

5. augustā Mina Agosi pirmo reizi uzstāsies Latvijas klausītājiem, festivāla “Summertime – aicina Inese Galante” atklāšanas koncerta ietvaros, Dzintaru koncertzālē.

Šajā dienā uzstāsies arī iepriekš izziņotie un latviešu klausītāju gaidītie kulta filmas “Bada spēles” skaņu ieraksta autori – grupa no ASV – "Hypnotic Brass Ensemble". Papildus solo gabaliem, kurus mūziķi izpildīs koncertā Jūrmalā, grupas "Hypnotic Brass Ensemble" panākumu sarakstā ir arī sadarbība ar tādiem slaveniem izpildītājiem kā Prince, Snoop Dogg, Blur, Gorillaz un citiem.

Svētku koncertā, kas veltīts festivāla jubilejai, tradicionāli uzstāsies arī konkursa “Ineses Galantes talanti” laureāti, bet šā vakara vadītājs būs Valters Krauze.

Šovasar festivāls “Summertime – aicina Inese Galante” norisināsies Jūrmalā no 5. līdz 11. augustam. Vairāk informācijas par festivāla programmu lasiet mājas lapā www.festivalsummertime.com. Biļetes uz festivālu “Summertime – aicina Inese Galante” pieejamas Biļešu Paradīzes kasēs visā Latvijā, kā arī mājas lapā www.bilesuparadize.lv.

Video: Mina Agosi.

Uz augšu