Tramps: ASV jānosoda rasisms un balto pārākums

ASV prezidents Donalds Tramps

FOTO: AFP/SCANPIX

ASV prezidents Donalds Tramps pirmdien paziņoja, ka valstij ir jānosoda rasisms un balto pārākums, un solīja mainīt garīgās veselības likumus, lai garīgi neveseli cilvēki nevarētu iegūt šaujamieročus.

Uzrunājot tautu saistībā ar nedēļas nogalē notikušajām divām apšaudēm, kurās dzīvību zaudēja 29 cilvēki un desmitiem tika ievainoti, Tramps solīja "steidzami rīkoties".

"Šāvējs Elpaso internetā izlika manifestu, rasistiska naida pārņemts," televīzijā pārraidītā uzrunā no Baltā nama pavēstīja Tramps. "Mūsu tautai ir vienā balsī jānosoda rasisms, neiecietība un balto pārākums. Šīs ļaunās ideoloģijas ir jāsakauj. Naidam nav vietas Amerikā. Naids sagroza prātu, iztukšo sirdi un saindē dvēseli."

Viņš uzsvēra, ka nepieciešams reformēt garīgās veselības likumus. "Garīgā slimība un naids nospiež mēlīti, nevis šaujamierocis," sacīja Tramps.

Tāpat viņš norādīja, ka masu slepkavām ir jāpiespriež nāvessods. "Tiem, kuri pastrādā naida noziegumus un masu slepkavības, ir jādraud nāvessodam," paziņoja Tramps.

Viņš arī pavēstīja, ka tautai ir jābeidz glorificēt vardarbība, norādot uz videospēlēm. "Mums ir jābeidz glorificēt vardarbība mūsu sabiedrībā. Tas ietver šaušalīgās videospēles, kas tagad ir visur. Šodien problemātiskai jaunatnei ir pārāk viegli iegrimt kultūrā, kas slavina vardarbību," sacīja Tramps.

Uz augšu