Paranoja? Krievija ASV vēstniecības ziņojumā saskata aicinājumu uz Maskavas protestiem

FOTO: SIPA/Scanpix

Uz Krievijas Ārlietu ministriju piektdien izsaukts vēstniecības pārstāvis sniegt paskaidrojumus saistībā ar aicinājumiem piedalīties opozīcijas protestos, lai gan ASV bija brīdinājušas izvairīties no mītiņiem.

Pagājušajā nedēļā pirms sestdien gaidāmās protesta akcijas ASV vēstniecība Krievijā savā mājaslapā izsludināja "demonstrāciju trauksmi", publiskojot protesta akciju laikus un norises vietas, kā arī brīdinot izvairīties no demonstrācijām.

Tomēr Krievijas Ārlietu ministrija piektdien paziņoja, ka kartes, kurā redzama protesta akcijas Maskavā norises vieta, publicēšana ir uzskatāma par "aicinājumu piedalīties" protesta akcijā, kas ir "mēģinājums iejaukties mūsu valsts lietās".

Ministrija informēja, ka saistībā ar šo jautājumu ir izsaukts ASV diplomāts.

Krievija iepriekš kritizēja Vācijas sabiedrisko raidorganizāciju "Deutsche Welle", apgalvojot, ka tā izplatījusi aicinājumu piedalīties demonstrācijā.

Pēdējo nedēļu laikā tūkstošiem cilvēku piedalījušies protestos pret populāru opozīcijas politiķu nereģistrēšanu septembrī gaidāmajām Maskavas domes vēlēšanām.

Varasiestādes sākušas izmeklēšanu par "masu nekārtībām". Divos pēdējos mītiņos, kas nebija saskaņoti ar varasiestādēm, aizturēti nepilni 2400 cilvēku.

Sestdien plānota kārtējā protesta akcija, kas ir saskaņota ar varasiestādēm.

Protesta akcijas ir plašākās Krievijā kopš 2012.gada, kad Vladimirs Putins tika pārvēlēts valsts prezidenta amatā. Arī tolaik Krievija uzstāja, ka ASV ir mudinājušas uz šiem protestiem.

Uz augšu