Austris Mailītis Somijas mežā būvēs koncertzāli tikai no kokiem

Arhitekts Austris Mailītis estrādes apmeklējuma laikā, kur iepazīstas ar Mežaparka Lielās estrādes pārbūves darbiem, kas notiek, lai skatītāju zonu un estrādi pielāgotu 2018. gada XXVI Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkiem.

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Latviešu arhitekts Austris Mailītis projekta "Koku Opera.Vējgāzes" laikā, izmantojot tikai koku, būvēs koncertzāli Somijas mežā, informē pasākuma organizatoru pārstāve Marta Krivade.

Viņa norādīja, ka pēc koncertzāles izbūves, tur tiks uzvesta latviešu komponistes Annas Ķirses opera. Ķirse sacīja, ka projekta mērķis ir rosināt cilvēkus aizdomāties par to vai cilvēks ir daļa no dabas procesiem, vai arī pārāks par tiem.

Runājot par koncertzāli, tās arhitekts, Austris Mailītis, atzina, ka koncertzāles izbūvēšana bez skrūvēm ir liels izaicinājums. Tomēr viņš uzsvēra, ka vēlāk koncertzāle kalpos, kā viens no dabas taku maršrutiem. Tāpat Mailītis vērsa uzmanību uz to, ka vairāku gadu laikā, notiekot bioloģiskajiem procesiem, koncertzāle saaugs kopā ar mežu.

Projektā piedalīsies komponiste Ķirse, arhitekti Mailītis un Roberta Fišere, mākslinieks Andris Eglītis, režisors Matīss Budovskis, libreta autors Andris Kalnozols, tērpu mākslinieki Mare Mastiņa-Pēterkopa un Rolands Pēterkops, diriģents Artūrs Gailis, astoņi dziedātāji no Latvijas Radio kora grupas, septiņi kamermūzikas ansambļa mūziķi no Latvijas, kā arī zviedru flautiste Anna Petrini.

Par "Koku opera.Vējglāzes" norises vietu izvēlēts vēja izpostīts meža gabals Kainu reģionā Somijā. Pirmās izrādes brīvā dabā notiks nākamajā nedēļas nogalē - 17. augustā un 18. augustā.

"Koku opera"

FOTO: homonovus.lv

Uz augšu