Baltijas jūrā savairojušās bīstamas baktērijas, kas Vācijā prasījušas sievietes dzīvību

FOTO: Reuters/ScanPix

Vācijā kāda sieviete gados mirusi pēc tam, kad, peldoties Baltijas jūrā, nonāca saskarē ar bīstamām baktērijām, vēsta portāls "The Local". Viņa nav vienīgā, kuru šovasar piemeklējušas veselības problēmas pēc peldes vienā no Vācijas populārākajām vasaras atpūtas vietām.

Sieviete šovasar Vācijas ziemeļaustrumu piekrastē nonāca saskarē ar vibrioniem.

Šīs baktērijas var izraisīt problēmas ar vēderu, piemēram, vēdersāpes, vemšanu vai caureju. Nonākot saskarē ar atvērtām brūcēm, vibrioni var izraisīt asinssaindēšanos.

Visbiežāk veselības problēmas vibrionu dēļ rodas no nepietiekami pagatavotu jūras produktu lietošanas uzturā, taču tas iespējams, arī peldoties ūdenī, kurā savairojušās baktērijas.

Vibrioni parasti atrodami siltos tropiskajos ūdeņos, taču, klimata pārmaiņu dēļ ceļoties gaisa temperatūrai, zinātnieki tos pēdējos gados atrod arī Baltijas jūrā.

Mēklenburgas-Priekšpomerānijas Veselības un sociālo lietu dienests norāda, ka sieviete esot bijusi "riska" grupā, kas nozīmē, ka viņai baktērijas varēja izraisīt smagākas veselības problēmas nekā citiem cilvēkiem.

Vācijas federālās zemes amatpersonas norāda, ka kopš jūnija vēl četriem cilvēkiem esot konstatētas vibrionu izraisītas infekcijas, taču šie gadījumi nebeidzās letāli.

"Visi šie cilvēki piederēja pie riska grupām," sacīja dienesta vadītāja Martina Litmane.

Vibrioni ir īpaši bīstami cilvēkiem ar hroniskām aknu slimībām un novājinātu imunitāti, tostarp HIV un diabēta slimniekiem, kā arī veciem cilvēkiem.

Vibrioni strauji vairojas ūdenī, kas siltāks par 20 grādiem un kurā sāls daudzums sasniedz 0.5%. Vasarā šādi apstākļi sastopami Vācijas Baltijas jūras un Ziemeļjūras piekrastē, kur vietējie iedzīvotāji un tūristi atpūšas karstajās dienās.

Pagājušovasar atbildīgie dienesti Vācijā konstatēja 18 vibrionu izraisītus saslimšanas gadījumus.

Uz augšu