Par spīti skaidrajam rīcības plānam lauksaimniecības lobiji ir ļoti spēcīgi. Eiropā lauksaimnieki tiek atbalstīti ar subsīdijām, bez kurām liela daļa mājlopu produkcijas ražošanas būtu neekonomiska. Eiropas iedzīvotāji maksā nodokļus, lai atbalstītu neizmantotās zemes pārvēršanu laukos.
Lauksaimniecības evolūcija
Kopumā labākais paņēmiens būtu zemes izmantošanas paņēmienu efektivitātes palielināšana. Tas nozīmē mājlopu produktu samazināšanu uzturā un lauksaimniecības produktivitātes uzlabošanu reizē, lai 2050. gadā 9 miljardus cilvēku lielā populācija būtu nodrošināta, nepaplašinot apstrādājamo zemi uz lietus mežu rēķina.
Lai arī daudzi labi paēduši rietumnieki ideju par neliela mēroga lauksaimniecībām attīstības valstīs ir romantizējuši, patiesībā apstākļi, ar kādiem jāsastopas zemniekiem Āfrikā un Dienvidāzijā, ir ļoti skarbi.
Šiem lauksaimniekiem vajadzētu nodrošināt pieeju labākām tehnoloģijām, piemēram, mehanizācijai, apūdeņošanas sistēmām un transportam uz tirdzniecības vietām. Viņiem arī nepieciešamas labākas sēklas, to skaitā ģenētiski modificētas sēklas, kas varētu būt noturīgas pret kaitēkļiem, prasītu mazāk ūdens un nebūtu tik jutīgas pret notiekošajām klimata izmaiņām.
Būtu arī jāaizliedz subsīdijas, kas atbalsta biodegvielas izmantošanu. Piemēram, liela daļa ASV kukurūzas tiek pārvērsta par etanolu, kas vajadzīgs, lai darbinātu ceļu transportu. Pārtikas sadedzināšana mašīnās ir neiedomājama ēdiena izšķērdēšana, kas turklāt noved pie globālas pārtikas cenu pieaugšanas.
Jāmaina mūsu attiecības ar ēdienu
Ņemot vērā visu to, ko vēsta zinātne, ir iespējams iztēloties arī pozitīvu nākotnes vīziju, tomēr, lai tā kļūtu par realitāti, mums ir dramatiski jāmaina dzīvesveids un pilnīgi jāmaina tas, kā ražojam ēdienu. Īsi sakot, mums ir jāražo vairāk, lai varētu nodrošināt pieaugošo populāciju, bet tajā pašā laikā jāsamazina apstrādājamās zemes platības un jāļauj izpostītajai zemei atgūties.
Lai to panāktu, mums ir jāsamazina mājlopu produkcija un jāpieņem jaunas tehnoloģijas, piemēram, ģenētiskā modifikācija.
Ja mēs varētu pasargāt dažus miljonus kvadrātkilometru zemes no lemešiem un mājlopu mutēm, mēs ļautu ekosistēmām atjaunoties dabiskā ceļā. Vai esam gatavi to darīt? Atbildi tu atradīsi uz sava šķīvja, kas nākamajā ēdienreizē būs tavā priekšā.