Rallija braucēji Egle, Svilis un Plangi plāno startēt Latvijas rallijkrosa čempionātā

FOTO: Kalvis Zaļaiskalns Photography

Latvijas Rallijkrosa čempionāta ceturtais posms norisināsies jau šajā nedēļas nogalē, 17. augustā, Kulbilohu Rallijkrosa trasē, Elvā, Igaunijā. Savu dalību sacensībām pieteikuši jau teju 70 sportisti, kas iedalīti septiņās ieskaites klasēs: Super1600, Touring, Open RX, Lada RX, kas kļuvusi par populārāko čempionāta norisē, BMW RX 3000, kā arī divas kroskartu klases: CK650 un Xtreme.

Uz starta sacensībās sagaidīsim arī pieredzējušus latviešu un igauņu rallija braucējus. Vienā ieskaites klasē - Open RX, ar vienas markas automašīnām - Mitsubishi Lancer Evolution, sacentīsies un spraigas cīņas sagādās divi latvieši. Pagājušā gada Latvijas Rallijkrosa čempionāta Open RX klases līderis un Latvijas Rallija čempions LRC2 klasē, Mārtiņš Svilis, kā arī vairākkārtējs Latvijas Rallija čempions LRC2 klasē - Aivis Egle. Šobrīd klases līderi kopvērtējumā ir Jānis Veģeris, Marts Tikerbārs un Arvidas Galinis. Papildus konkurenci latviešiem - Jānim Baumanim, Ronaldam Baldiņam, Xtreme kroskartu ieskaites klasē, radīs vairākkārtējs Igaunijas Rallija čempions EMV3 klasē - Sīms Plangi, kurš ar kroskartu iesildīja ceļus pirms rallija braucējiem "Louna Eesti Ralli".

FOTO: Kalvis Zaļaiskalns Photography

Ivo Traubergs, Latvijas Rallijkrosa čempionāta organizators: "Ceturtais, pirmspēdējais posms pirms sezonas noslēguma, norisināsies Igaunijā. Šoreiz trases izvēle ir par labu visiem ģeogrāfiski izdevīgajā Elvas pilsētā. Kulbilohu rallijkrosa trase ir ļoti dinamiska ar lielu reljefu un pāris interesantiem tramplīniem. Manuprāt šī būs jauna un laba pieredze gan latviešu sportistiem, gan organizatoriem. Mūsu sportisti izmēģinās jaunu trasi, bet organizatoriem būs iespēja parādīt, kā tiek organizēts Latvijas Rallijkrosa čempionāts. Lai gan liela daļa igauņu sportistu jau ir iecienījuši Latvijas Rallijkrosa čempionātu un apmeklē visus posmus, kas norisinās Latvijā, tomēr šī posma norise kaimiņvalstī ir izraisījusi lielāku interesi piedalīties arī tiem igauņu braucējiem, kuri dod priekšroku sacensībām mājās."

FOTO: Kalvis Zaļaiskalns Photography

Pēc ceturtā posma Igaunijas trasē, Latvijas Rallijkrosa čempionāts atgriezīsies Latvijā un aizvadīs sezonas finālposmu Bauskā, "Musa Raceland" trasē 7.- 8. septembrī, kur noskaidrosim labākos 2019. gada sezonā.

FOTO: Kalvis Zaļaiskalns Photography

Uz augšu