Pārāk ilga karaokes dziedāšana kādam ķīnietim beidzas ar plaušas plīsumu

Karaoke dziedātājs.

FOTO: Unsplash

Parasti, kad cilvēki dzied karaoki, viņi izliek dziesmā visu savu sirdi, tomēr kāds vīrietis no Ķīnas austrumiem gājis vēl tālāk un dziedājis tik ilgi un ar tādu kaisli, ka piedzīvojis plaušas plīsumu.

Kā vēsta Ķīnas laikraksts “South China Morning Post”, 65 gadus vecais Ķīnas iedzīvotājs piedzīvoja spēcīgas sāpes krūtīs un elpošanas grūtības pēc tam, kad augstā tonī pēc kārtas bija nodziedājis desmit dziesmas.

Vīrietis uz slimnīcu devās nākamajā dienā, un tur ārsti viņam paziņoja, ka ieplīsusi plauša. Šo stāvokli medicīnā sauc par pneimotoraksu.

“Pacienta plauša plīsa no augstā spiediena, kas radās dziedāšanas dēļ,” skaidroja viens no ārstējošajiem ārstiem.

Tomēr karaokes cienītājiem nav jāliek mikrofons pie malas, jo šāda veida gadījumi ir ārkārtīgi reti. Turklāt plaušai ir jābūt cietušai jau iepriekš.

Pneimotoraksa laikā gaiss, kas parasti plaušā ieplūst normāli, nonāk pleiras dobumā. Kad tas notiek, augošā gaisa kabata sāk spiest uz plaušu, kam seko daļēja vai pilnīga plaušas plīšana. Rezultātā cilvēks piedzīvo sāpes krūtīs un grūtības paelpot.

Plaušas plīsums var veidoties pēc traumatiska krūšu ievainojuma vai kādas plaušu slimības. Šajā gadījumā karaokes dziedātājam, visticamāk, bija kāda plaušu anomālija, kas iepriekš nebija pamanīta.

Uz augšu