Ministrs: ASV karaspēka klātbūtne Polijā ir svarīgs iebiedēšanas līdzeklis pret Krieviju

Polijas ārlietu ministrs Jaceks Čaputovičs

FOTO: AFP/SCANPIX

Kaut arī ASV karaspēka atrašanās Vācijā stiprina Eiropas aizsardzību, karavīru izvietošana tālāk uz austrumiem, Polijā, ir svarīgs iebiedēšanas līdzeklis pret Krieviju, uzskata Polijas ārlietu ministrs Jaceks Čaputovičs.

"Amerikāņu karavīru atrašanās Polijā ir svarīgs iebiedēšanas līdzeklis, svarīgāks nekā šāda paša karaspēka atrašanās tālāk uz rietumiem," intervijā ziņu aģentūrai DPA sacīja ministrs.

Varšava gaida, ka Polijā dislocēto ASV karavīru skaits atbilstoši deklarācijai, ko jūnijā parakstīja abu valstu prezidenti, tiks palielināts no 4500 līdz 5500.

Deklarācijas parakstīšanas laikā ASV prezidents Donalds Tramps sacīja, ka ASV karavīri uz Poliju tiks pārcelti no Vācijas vai kādas citas valsts, jo ASV nevēlas Eiropā izvietot jaunus karavīrus.

"Mēs to nesaskatām [kā karavīru atņemšanu Vācijai]," sacīja ministrs, vaicāts, vai jaunie karavīri ieradīsies no Vācijas.

"Tas ir jāizlemj amerikāņiem. Mūsu vērtējumā amerikāņu karavīru klātbūtnei Vācijā ir ļoti pozitīva loma. Viņu klātbūtne stiprina mūsu kopīgo aizsardzību," skaidroja Čaputovičs.

Arī līdz ar karavīru skaita palielināšanu Polijā tas joprojām būs ievērojami mazāks nekā Vācijā izvietotie 35 000, tomēr arī šie karavīri kalpos kā iebiedēšanas līdzeklis pret agresīvo Krieviju, norādīja ministrs.

"Krievija padomās divreiz, pirms pielietot militāro spēku, ja viņi redzēs ārzemju karaspēka klātbūtni, it sevišķi amerikāņu," uzsvēra Čaputovičs.

ASV karaspēka izvietošanas detaļas, arī bruņoto spēku veids un atrašanās vieta, tiks apstiprinātas gaidāmās Trampa vizītes laikā Polijā, norādīja ministrs.

Uz augšu