Viesnīcas ugunsgrēkā Ukrainā dzīvību zaudējuši deviņi cilvēki
Papildināta

FOTO: Ekrānuzņēmums no Youtube video

Viesnīcas ugunsgrēkā Ukrainas dienvidu pilsētā Odesā sestdien dzīvību zaudējuši deviņi cilvēki, pavēstīja ārkārtas dienesti. Ugunsgrēks izraisījies plkst.1.34 viesnīcā "Tokyo Star".

Ugunsgrēks izcēlies ēkas otrajā stāvā un liesmas plosījušās aptuveni 1000 kvadrātmetru platībā.

FOTO: ДСНС України

Trīs stundu laikā, dzēšanas darbos iesaistot 65 ugunsdzēsējus, liesmas izdevies apturēt.

Ārkārtas dienesti sākotnēji ziņoja, ka astoņi cilvēki zaudējuši dzīvību un desmit ievainoti, bet vēlāk apliecināja, ka bojā gājuši deviņi cilvēki. Cietušo vidū ir divi odesieši, četri citu Ukrainas pilsētu iedzīvotāji un arī viens ārzemnieks.

Četru ievaino stāvoklis ir kritisks, sociālajā tīklā "Facebook" pavēstīja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

No ugunsgrēka apvidus evakuēti 150 cilvēki, pavēstīja Odesas varasiestādes.

Policija uzsākusi krimināllietu par iespējamiem ugunsdrošības noteikumu pārkāpumiem. Notiek izmeklēšana, lai noskaidrotu ugunsgrēka izraisīšanās iemeslus.

Izsakoties par traģēdijā Odesā zaudētajām dzīvībām, Zelensikis norādīja, ka "tas nav noticis kara vai bombardēšanas dēļ. Tas notika kriminālas nolaidības dēļ, nolaidības dēļ pret drošības standartiem un nolaidības dēļ pret cilvēka dzīvību".

Zelenskis piebilda, ka "personīgi gādās", lai tie, kas ir atbildīgi, tiktu sodīti "atbilstoši likuma normām".

Premjerministrs Volodimirs Groismans, arī rakstot "Facebook", norādīja, ka devis rīkojumu veikt vērienīgu inspekciju viesnīcās visā valstī.

Odesa atrodas 475 kilometrus uz dienvidiem no galvaspilsētas Kijevas. Melnās jūras piekrastes pilsētu vasarās iecienījuši tūristi.

Uz augšu