Rīgas vicemēra amatam izvirzītajai Vladovai trūkst kompetences atsevišķās pārvaldības jomās

Rīgas 80. vidusskolas direktore Anna Vladova piedalās preses brīfingā Rīgas domē par izglītības kvalitātes rādītājiem Rīgas mikrorajonu skolās.

FOTO: Ieva Čīka/LETA

Rīgas domes deputāti otrdien aptuveni trīs stundas iztaujāja vicemēra amatam izvirzīto partijas "Saskaņas" pārstāvi Annu Vladovu, kura atzina, ka atsevišķas pārvaldības jomas viņai būs samērā svešas, taču viņa ātri mācoties un tuvākajā laikā rūpīgi iepazīšoties ar šo nozaru specifiku.

Deputāts Olafs Pulks (V) jautāja, vai Vladova atbalstīs priekšlikumu palielināt latviešu valodas lomu bērnudārzos, uz ko saņēma atbildi, ka jā, taču primāri, viņasprāt, būtu jārisina jautājums ar trūkstošo pedagogu skaitu.

Deputāts Dainis Locis (VL-TB/LNNK) taujāja, kā Vladova raugās uz to, ka pedagogi tiek diskriminēti pēc zināmām kategorijām un, piemēram, bērnudārzu, sporta, mūzikas un citu skolu direktoriem netiek nodrošināta veselības apdrošināšanas polise, lai gan citām skolotāju kategorijām tā ir. 

Pēc Vladovas teiktā, viņa vēlas vienlīdzīgus kritērijus visiem skolotājiem, taču uzskata, ka "visiem nodrošināt visu nevar". "Manā skolā ir pedagogi, kuri strādā desmit stundas nedēļā, un tādi, kas strādā 30 stundas. Tur ir atšķirība, un nebūs pareizi nodrošināt visu visiem, tomēr esmu par vienlīdzību," teica Vladova.

Savukārt domniece Baiba Broka interesējās, kurās apkaimēs, Vladovas ieskatā, būtu nepieciešams primāri sākt risināt jautājumu par bērnudārzu pieejamību, un kā to darīt. Vicemēra amata kandidāte norādīja, ka apkaimēs daudzas skolas nav piepildītas un tajās vajadzētu atvērt pirmsskolas grupas, kas mazinātu rindu problēmu. Vienlaikus viņa pauda viedokli, ka pašreizējā sistēma, kad katrs vecāks var reģistrēties rindā trīs dažādos bērnudārzos, neatspoguļo reālo situāciju un tas būtu jāmaina.

Tomēr domnieki pievērsās arī citām nozarēm, kuras pēc kļūšanas par priekšsēdētāja vietnieci būs Vladovas pārziņā, piemēram, satiksmes jomai. Tomēr ar atbildēm uz šiem jautājumiem Vladovai tik raiti nevedās, un opozīcijas deputāti savu neapmierinātību neslēpa.

Piemēram, deputāts Edgars Lejnieks (LA) prasīja, ko Vladova kā kapitāldaļu turētāja darīs, lai mazinātu korupcijas riskus savās pārraudzības iestādēs. Vladova sacīja, ka ir pret korupciju un darīs visu iespējamo, konkrētus darbus gan neminot.

Lejnieks atkārtoti vērsa uzmanību, ka virkne kapitālsabiedrību neizpilda savus pretkorupcijas plānus, paužot, ka dome nekādi nereaģē. "Ko darīsiet, lai viņus mudinātu?" taujāja domnieks. Pēc Vladovas teiktā, katrai iestādei šāds plāns jāizstrādā un, ja tas netiek pildīts, ir paredzētas arī sankcijas. Vladova apņēmās šādos gadījumos veikt pārrunas ar vadību, tomēr neatbildēja, vai ieviesīs kādus citus kontroles mehānismus.

Tāpat Lejnieks taujāja, vai ir normāla situācija, ka Rīgas ielās nekontrolēti un bez jebkāda regulējuma pārvietojas elektroskūteri, tādējādi apdraudot iedzīvotāju veselību un drošību. Vladova sacīja, ka tuvākajā laikā kopā ar savu komandu domās, ko darīt. 

Arī deputāte Ieva Holma (VL-TB/LNNK) taujāja, ko Vladova darīs, lai uzlabotu Satiksmes departamenta darbu. Par šo jautājumu politiķe solīja runāt ar departamenta vadību. 

Tikmēr uz domnieka Viļņa Ķirša (V) jautājumiem par atkritumu apsaimniekošanu Vladovai skaidru atbilžu nebija.

Vladova gan neslēpa, ka atsevišķas pārvaldības jomas viņai būs jaunas un samērā svešas, taču uzsvēra, ka "ātri mācās", un solīja, ka tuvākajā laikā kopīgi ar departamentu vadību un citiem profesionāļiem rūpīgi iepazīsies ar šo nozaru specifiku.

Opozīcijas deputāti arī interesējās, kā Vladova grasās sastrādāties ar otru vicemēru Vadimu Baraņņiku, kuru iepriekš vairākkārt dēvējusi par nodevēju. Pēc Vladovas teiktā, "emocijas ar laiku norimstas" un viņai galvenais ir produktīvi strādāt, nevis risināt savstarpējās nesaskaņas.

Pēc aptuveni trīs stundu garas Vladovas iztaujāšanas deputāti ķērušies pie balsošanas.

Kā ziņots, Rīgas domē šodien notiek vicemēra ārkārtas vēlēšanas. Vienīgā kandidāte šim amatam ir Vladova.

Uz augšu