Lugu ideju "makšķerēšanas" konkursā uzvar Lindas Rudenes ideja

Latvijas Nacionālā teātra direktors Jānis Vimba

FOTO: Ieva Leiniša/LETA

Latvijas Nacionālā teātra lugu ideju "makšķerēšanas" konkursā uzvarējusi Lindas Rudenes lugas "Riests" ideja, informē teātra mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja Līga Rimšēviča.

Žūrija piešķīra Rudenes lugas idejai pirmo vietu un 800 eiro naudas balvu. Otrā vieta un 300 eiro piešķirti Artūra Jankovska lugas "Oligarhs" idejai. Savukārt trešajā vietā ierindota Artūra Dīča lugas "Ādams un Ieva" ideja, kas saņēma 300 eiro naudas balvu.

Veicināšanas balva un 200 eiro piešķirti Andra Kalnozola lugas "Simtais ķieģelis" idejai, pastāstīja Rimšēviča.

15. augustā Nacionālajā teātrī notika konkursa fināls, kurā 17 autori klātienē iepazīstināja žūriju ne tikai ar lugas ideju, bet arī ar uzrakstītu dialogu no topošās lugas.

Kā ziņots, kopumā teātris saņēma 128 lugu ideju pieteikumus.

Autorus vairāk nekā piecu stundu garumā uzklausīja desmit cilvēku žūrija, kurā darbojās galvenokārt režisori, kas ar iespējamo lugu un tās autoru vēlētos strādāt tuvākā nākotnē.

"Esmu patīkami pārsteigts par ļoti lielo atsaucību un interesantajām idejām. Liels paldies katram, kas piedalījās! Režisori jau ir nolūkojuši sev idejas un ceru, ka tuvākajā laikā idejas pārtaps lieliskās lugās," sacīja Nacionālā teātra direktors, žūrijas priekšsēdētājs Jānis Vimba.

Lugu idejas izvērtēja žūrija, kuru veidoja teātra direktors un režisors Vimba, režisori Edmunds Freibergs, Valters Sīlis, Elmārs Seņkovs, Toms Treinis, aktrises un režisores - Ināra Slucka un Dita Lūriņa, teātra literārās daļas vadītāja Ieva Struka, producēšanas daļas vadītāja Ilona Matvejeva un direktora padomnieks Ojārs Rubenis.

Saskaitot žūrijas balsis, priekšplānā izvirzījās sešu autoru idejas, ar kuriem notiks tālākas sarunas par lugas izstrādi, tomēr paredzētais balvu fonds palika nemainīts, tāpēc Vimba rosināja palikt pie trīs laureātiem un veicināšanas prēmijas, pastāstīja Rimšēviča.

Žūrijas ievērību guva arī Viļņa Vēja pieteikums lugai "Es nebiju disidente" un Aivas Birbeles lugai "Mājas virtuve".

Nacionālais teātris rīkoja ideju “makšķerēšanas” konkursu, meklējot jaunus ceļus, kā teātrim piesaistīt autorus, kas vēlas rakstīt lugas par Latvijas cilvēkiem un notikumiem, papildinot teātra repertuāru ar kvalitatīvas jaunās dramaturģijas piedāvājumu, informēja Rimšēviča.

Uz augšu