Nacionālā apvienība izvairīga komentāros par Helmaņa aizturēšanu

Jānis Dombrava

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!" - "Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" (VL-TB/LNNK) lietu, kurā par krāpšanos aizturēts Ogres novada mērs Egils Helmanis (VL-TB/LNNK), apspriedīs pēc papildu informācijas iegūšanas, norādīja politiskā spēka valdes loceklis Jānis Dombrava.

Dombravas ieskatā, patlaban pieejamā informācija ir "ļoti skopa", tāpēc, lai ko spriestu, nepieciešams zināt vairāk. Nacionālā apvienība vēlas uzklausīt vispusīgu informāciju no lietā iesaistītajām pusēm, viņš norādīja.

"Patlaban var teikt, ka vienkārši jānogaida," teica Dombrava, piebilstot: ja tuvākajās dienās gaismā nāks papildu informācija, partija ar to iepazīsies, pēc kā varētu spriest par iespējamo rīcību.

Atsaucoties uz kādreizējā veselības ministra Gunta Belēviča demisiju, kas notika pēc manipulāciju saņemšanas ārstniecības iestādē, par ko viņam netika prasīta maksa, Dombrava uzsvēra, ka arī toreiz informācija nākusi pakāpeniski. 

"Toreiz pats Belēvičs pieņēma lēmumu demisionēt. Šajā gadījumā arī būtu jāsagaida precīzāka informācija - kas noticis, par ko ir apsūdzība, kādi ir otras puses argumenti," teica Dombrava.

Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards (VL-TB/LNNK) Helmaņa paturēšanu padomnieka statusā vērtēs pēc iepazīšanās ar viņa aizturēšanas iemesliem, sacīja zemkopības ministra biroja vadītājs Jānis Eglīts.

Zemkopības ministra biroja vadītājs teica: iekams nav zināmi konkrēti Helmaņa aizturēšanas iemesli, neesot iespējams izvērtēt, vai paturēt viņu par zemkopības ministra padomnieku pašvaldību sadarbības jautājumos. Līdz ar to jāsagaida tiesībsargājošo iestāžu un paša Helmaņa skaidrojums par notikušo. "Par sadarbības turpināšanu vai neturpināšanu varēsim lemt, kad būs šī informācija," sacīja Eglīts.

Pēc viņa sacītā, līdz šim publiskajā telpā izskanējusī informācija par to, ka Helmanis, iespējams, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli, izkrāpis pašvaldības finanšu līdzekļus, izmantojot ārstniecības iestādes ārsta izsniegtu viltotu darba nespējas lapu, ''ir spekulācijas, kuras nevar pārbaudīt''.

Kā ziņots, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) šorīt aizturējis Helmani, liecina aģentūra LETA rīcībā esošā informācija.

KNAB paziņojumā presē norādīts, ka birojs veic neatliekamās procesuālās darbības, tai skaitā sankcionētas kratīšanas. Kriminālprocess sākts šā gada 6.augustā pēc Krimināllikuma 318.panta otrās daļas, 177.panta pirmās daļas un 275.panta pirmās daļas. Proti, par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, krāpšanu un dokumenta, kas piešķir tiesības vai atbrīvo no pienākumiem, zīmoga vai spiedoga viltošanu, kā arī par viltota dokumenta, zīmoga vai spiedoga realizēšanu vai izmantošanu

Krimināllietas materiāli satur ziņas par to, ka Helmanis, iespējams, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli, izkrāpa pašvaldības finanšu līdzekļus, izmantojot ārstniecības iestādes ārsta izsniegtu viltotu darba nespējas lapu. Šā gada februārī veikto krāpniecisko darbību rezultātā pašvaldībai nodarīts zaudējums ne mazāk kā 855,71 eiro apmērā.

Par piemērojamo drošības līdzekli procesa virzītājs lems atbilstoši Kriminālprocesa likumā noteiktajam termiņam, proti, 48 stundu laikā. Izmeklēšanas interesēs detalizētu informāciju par kriminālprocesu KNAB patlaban nevar sniegt.

Ogres novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs Nikolajs Sapožņikovs aģentūrai LETA sacīja, ka Helmaņa pašlaik pašvaldībā nav, bet par pašvaldības vadītāja aizturēšanas faktu viņš uzzinājis no ziņu aģentūras LETA.

Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka KNAB darbinieki veikuši kratīšanu Ogres novada domes ēkā.

Uz augšu