Par automašīnas piesavināšanos Salaspilī aizturēts jaunietis

Automašīna. Ilustratīvs foto

FOTO: Valsts policija

16. augustā ar Valsts policiju sazinājās Salaspils iedzīvotāja, ziņojot, ka no privātmājas pagalma ir pazudusi viņas automašīna Hyundai Coupe, turklāt nav atrodams arī viņas dēla mobilais telefons.

Noskaidrots, ka cietusī kādu laiku savā privātmājā bija izmitinājusi dēla paziņu – deviņpadsmitgadīgu jaunieti. Ņemot vērā, ka sievietes automašīnai bija radušās tehniskas problēmas un jaunais nama iedzīvotājs bija solījis auto saremontēt, viņa bija uzticējusi puisim automašīnas atslēgas. 15. augustā viņa vēlu atnāca no darba, tāpēc uzreiz nepamanīja, ka automašīna ir pazudusi. Automašīnas pazušanu viņa konstatēja tikai nākamajā rītā. Likumsakarīgi, ka piepeši bija pazudis arī jaunais nama iemītnieks. 

Valsts policijas Salaspils iecirkņa policisti spēkratu un 19 gadus veco jaunieti izsludināja meklēšanā. 

18. augustā iedzīvotāji ziņoja policijai par mežā Salaspils lauku teritorijā redzētu aizdomīgu vīrieti ar automašīnu. Notikuma vietā tūdaļ ieradās Salaspils novada pašvaldības policisti. Pārbaudot automašīnu, tika konstatēts, ka spēkrats, tāpat kā tā vadītājs, ir izsludināts meklēšanā. Jaunietis tika aizturēts, un uz notikuma vietu izsaukti Valsts policijas Salaspils iecirkņa policisti. Aizdomās turētais tika nogādāts policijas iecirknī. Jāpiemin, ka viņš jau iepriekš ir sodīts par mantiskiem noziegumiem. 

Saistībā ar notikušo ir sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 179. panta pirmās daļas – par piesavināšanos. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz diviem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Policisti ar atdevuši īpašniecei viņas spēkratu un turpina strādāt, lai noskaidrotu arī mobilā telefona atrašanās vietu.

Izsakām pateicību atbildīgajiem iedzīvotājiem, kuri ziņoja policijai par aizdomīgo automašīnu, tādējādi sniedzot nozīmīgu ieguldījumu nozieguma atklāšanā!

Uz augšu