Ar jaunu albumu atgriežas pašmāju grupa "Tribes of the City"

"Tribes of the City" FOTO: publicitātes

Latvijas šūgeiza-drīmpopa (shoegaze-dreampop) apvienība “Tribes of the City” pēc ilgāka pārtraukuma atgriežas ar jaunu albumu. Ieraksts “Rust and Gold” izdots vinila plates formātā, kā arī digitāli. Albuma prezentācijas koncerts notika 28. augustā, K. K. fon Stricka villā. 

“Rust and Gold” ir grupas ceturtais studijas albums, un tas iznāks teju pēc desmit gadu pārtraukuma. Arī prezentācijas pasākums solās būt īpašs. Šovasar pirmo reizi pēc ilgākas pauzes grupa kāpa uz skatuves mūzikas un mākslas festivālā “Laba daba”. Pēc koncerta grupa nāca klajā ar paziņojumu, ka grupas soliste Ksenija Sundejeva veselības problēmu dēļ pašlaik uzstāties nevar. 

“Mēs jau vairāk kā divus gadus esam bijuši jaunā albuma ierakstīšanas un mēģinājumu procesā. Kad kļuva skaidrs, ka Ksenija nevarēs piedalīties koncertos klātienē, mums bija jāpieņem lēmums - atlikt tos, kā arī albuma izdošanu, uz nenoteiktu laiku, vai ļaut mūsu kopīgi radītajam jaunajam materiālam izskanēt. Mēs izvēlējāmies otro variantu, īpaši tādēļ, ka to vēlējās Ksenija,” teikts grupas oficiālajā paziņojumā. Taču, neskatoties uz to, ka uz skatuves viņa šobrīd nevar atrasties fiziski, pateicoties mūsdienu tehnoloģijām, Ksenija joprojām ir un paliek “Tribes of the City” balss arī koncertos. 

28. augusta prezentācijas koncertā grupa izpildīja dziesmas no jaunā albuma “Rust and Gold”. Koncertu pavadīja Ksenijas īpaši katrai dziesmai radītās video projekcijas.

“Rust and Gold” FOTO: publicitātes

Grupas ģitārists un mūzikas autors Sergejs, stāstot par jauno ierakstu, atklāj, ka, pie tā strādājot, viņa mērķis bija sasniegt tādu ģitāru skanējuma plašumu, lai tas iedarbotos hipnotizējoši un radītu vēlmi klausīties neatraujoties: “Lai tas skanētu kā 80.-90. gadu grupu ieraksti, kad albumus vēl klausījās visā pilnībā.”

Pēc solistes Ksenijas vārdiem, šis albums viņai ir ļoti personisks, un tas atspoguļojas arī dziesmu tekstos.

Dziesmu vārdi ir iestrādāti arī gaidāmā koncerta video projekcijās. 

“Rust and Gold” ir ierakstīts ZStudios, Rīgā, piedaloties skaņu inženierim Aleksandram Solovjovam. Albumu producēja Adams Kūpers (Adam Cooper) no Jetpack Studios, māsterēja Braiens Venkebahs (Brian Wenckebach) no Electric Blue Studios, ASV. 

Audio: Noklausies albumu.

Grupa Tribes of the City izveidota 2003. gadā un līdz šim izdevusi trīs studijas albumus: “Running to the Sun” (2004), “For the Sleepy People” (2006) un “Recipe of the Golden Dream” (2009). Tā ieguvusi vairākas Latvijas Mūzikas Gada balvas, kā arī tikusi nominēta MTV European Music Awards kā “labākā Baltijas grupa”.

Lasi 2006. gada TVNET interviju ar grupu šeit.

Uz augšu
Back