Pabriks: Redzot zemessargu pārliecību, Latvijas robežas neviens neaizskars

Latvijas karogs. Ilustratīvs attēls

FOTO: Zane Bitere/LETA

Redzot pārliecību zemessargu acīs un drošumu to sirdīs, neviens Latvijas robežas neaizskars, piektdien notikušajā Zemessardzes 28.gadadienai veltītajā pasākumā Oskara Kalpaka muzejā un piemiņas vietā "Airītes" sacīja aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP).

Aizsardzības ministrijā norādīja, ka ministrs savā uzrunā uzsvēris to, ka Zemessardze un ikkatrs zemessargs simbolizē vairākas lietas. "Pirmām kārtām jūs simbolizējat principu, ka nevarat citādi, kā stāvēt šeit. Stāvēt formas tērpos, stāvēt par Latvijas valsti, stāvēt par mūsu tiesībām uz brīvību, stāvēt par mūsu valsts demokrātisko pārvaldes sistēmu. [..] Jūs simbolizējat arī gadsimtiem ilgu latviešu tradīciju, kur jebkurš pilsonis ir ne tikai civilpersona, bet vienlaikus arī karavīrs," sacījis Pabriks.

Ministrs arī pauda, ka ģeopolitiskā situācija nav vienmēr bijusi latviešiem labvēlīga, raugoties no pārspēka viedokļa. Viņaprāt, svarīga ir latviešu motivācija. "Jūs kā pilsoņi un pilsones, kā zemessargi, pasakiet visiem citiem, kas domā, kāda ir Latvijas valsts nākotne, ka jūsu motivācija ir augsta un esat ikdienā gatavi iestāties par Latviju. Pasakiet, ka esat gatavi X stundai, kura, cerams, nekad nepienāks. Redzot pārliecību jūsu acīs un drošumu jūsu sirdīs, neviens mūsu robežas neaizskars," uzsvēra Pabriks.

Ministrs arī pauda pateicību savā un Latvijas vārdā zemessargiem un aicināja ar tos ar savu piemēru rādīt ceļu jaunajai paaudzei.

Šodien visā Latvijā jau tradicionāli norisinās arī zibakcija "Esmu zemessargs", kuras laikā zemessargi ir aicināti ierasties darba vietā kaujas formas tērpos, demonstrējot, cik daudz Latvijā ir zemessargu un radot svētku sajūtu Zemessardzes 28. gadadienā. Mirkļa birka, komunicējot sociālās saziņas tīklos ir "#esmuzemessargs".

Zemessardzē uzņem Latvijas pilsoņus, kuri sasnieguši 18 gadu vecumu, bet nav vecāki par 55 gadiem. Informācija par prasībām uzņemšanai Zemessardzē ir atrodama Zemessardzes mājaslapā "www.zs.mil.lv". Lai vienkāršotu pieteikšanos dienestam Zemessardzē un veicinātu atgriezenisko saiti ar iedzīvotājiem, darbu sācis arī Zemessardzes vienotais diennakts tālruņa numurs - 1811.

Uz augšu