Bakss/Stupelis atkal uzvar PČ posma kvalifikācijas A grupā

Kaspars Stupelis un Etjēns Bakss FOTO: Ekrānuzņēmums no video

Kantētājs Kaspars Stupelis kopā ar nīderlandiešu pilotu Etjēnu Baksu sestdien pasaules čempionāta 11.posmā Rogenburgā uzvarēja A kvalifikācijas grupā, bet otra latvieša Laura Daidera ekipāža B grupas braucienā finišēja ceturtā.

Rogenburgas trasē 11 apļus visātrāk veica čempionāta līderi - kantētājs Stupelis kopā ar nīderlandiešu pilotu Baksu, kuri to paveica 25 minūtēs un 06,532 sekundēs. Viņi par nedaudz vairāk nekā desmit sekundēm apsteidza brita Stjuarta Brauna ekipāžu un par gandrīz 30 sekundēm - nīderlandieša Kona Hermansa ekipāžu.

Stupeļa ekipāža jau otrajā aplī apdzina Džeika Brauna ekipāžu un visus atlikušos apļus pārliecinoši brauca visiem pa priekšu, finišējot pirmajā vietā.

B grupā Daiders ekipāžā ar igauņu pilotu Kertu Variku fnišēja ceturtie 14,081 sekundi aiz čempionāta vicelīdera Marvina Vanlušena no Beļģijas. Otro vietu izcīnīja beļģa Arnes Dīrkensa un nīderlandieša Robija Baksa ekipāža, bet trešajā pozīcijā šveicieši Marko Heinsers un Rudls Betšarts, kuri Daidera ekipāžu apsteidza par nedaudz vairāk nekā pusotru sekundi.

Iepriekšējais posms norisinājās Latvijas pilsētā Stelpē, kur Stupelis ar Baksu palika otrie, bet Daidera ekipāža izcīnīja ceturto vietu.

Pamatsacensības notiks svētdien.

Pēc desmit posmiem pasaules čempionāta kopvērtējuma līderpozīcijas ar 439 punktiem ieņem Baksa/Stupeļa ekipāža, bet 378 punkti ir beļģim Vanlušenam, kamēr tālāk ar 330 punktiem seko Kūns Hermanss un Dīrkenss. Tikmēr Variks ar Daideru iekrājuši 240 punktus un ieņem septīto vietu.

Šosezon pasaules čempionātā blakusvāģu motokrosā ir 14 posmi. Nākamais posms 25.augustā notiks Šveices trasē Rogenburgā.

Stupelis un Bakss aizvadītajā sezonā pasaules čempionāta kopvērtējumā izcīnīja trešo vietu.

Uz augšu
Back