Aptauja: Latvijā 71% iedzīvotāju ikgadējām bērnu skolas gaitām prioritāri iegādājas apģērbu un apavus

FOTO: EPA/Scanpix

 Latvijā 71% aptaujāto iedzīvotāju ikgadējām bērnu skolas gaitām prioritāri iegādājas apģērbu un apavus, liecina tirdzniecības centra "Domina Shopping" aptauja par Latvijas ģimenes iepirkšanās tendencēm.

Tāpat 52% iedzīvotāju uzskata, ka svarīgākais pirkums ir kancelejas preces, 40% - sporta apģērbs un apavi, un 25% - skolas soma. 

Aptaujā noskaidrots, ka kancelejas preču iegādei īpašu aktualitāti piešķir vecāki, kuru bērni mācās vispārizglītojošās skolās (84%). Sporta apģērbu un apavu iegāde visaktuālākā ir ģimenēm, kurās aug sākumskolas (61%) un pamatskolas vecuma bērni (58%), bet skolas somas iegādes svarīgumu izceļ pamatskolēnu vecāki (41%). Pirmais rakstāmgalds (23%) un pirmais mobilais tālrunis (19%) izteikti biežāk ir atrodams sākumskolas vecāku aktuālo pirkumu sarakstā. Savukārt dāvanu karti dāvina kā atbalstu studentiem (13%). 

Kā liecina aptauja dati, 40% aptaujāto vecāku apģērba iegādi sava bērna ikdienas gaitām atliek uz pēdējo brīdi. Šādi visbiežāk rīkojas pamatskolēnu (57%), vidusskolēnu (53%) un sākumskolēnu (50%) vecāki.

Aptaujā secināts, ka Latvijas ģimenēs 72% aptaujāto vecāku iepērkas kopā ar bērniem, ļaujot izvēlēties tīkamākās un finansiāli izdevīgākās lietas. Taču, ja ģimenē aug bērnudārznieks, tad 47% aptaujāto vecāku dodas uz veikalu, atstājot bērnu mājās. Savukārt, ja ģimenē ir vidusskolēns (83%) vai students (87%), mājās paliek vecāki, jo pusaudži un un jaunieši ir gana pieauguši un patstāvīgi, lai varētu iepirkties bez pieaugušo klātbūtnes. 

"Domina Shopping" aptauja tapusi sadarbībā ar pētījumu kompāniju "Snapshots" šā gada augustā, aptaujājot Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 74 gadiem, tai skaitā ģimenes ar bērniem, kuri apmeklē bērnudārzu, skolu vai augstskolu. 

Uz augšu