Iepazīsties! LMT filmas un seriāla "Tur" galvenie varoņi

Gundega (aktrise Ilva Centere)

FOTO: @lmt

16. augustā uz Latvijas kinoteātriem nonāca Latvijas Mobilā Telefona (LMT) un režisora Ulda Cipsta filma "Tur" – intriģējoša drāma par attiecībām virtuālajā un reālajā pasaulē. Filmai rudenī sekos arī tāda paša nosaukuma seriāls. Iepazīsti filmas un seriāla galvenos varoņus!

Galvenās lomas filmā atveido jaunā un daudzsološā aktrise Ilva Centere, skatītāju mīlestību jau iemantojušie aktieri Artūrs Skrastiņš, Regnārs Vaivars un Ināra Slucka, kā arī jaunais talants Kārlis Kušķis. Savukārt seriālā līdztekus jau minētajiem aktieriem nozīmīgas lomas atveido aktieris Ģirts Jakovļevs un aktrise Maija Arvena.

Lasi TVNET interviju ar Ilvu Centeri šeit.

Foto: Režisora Ulda Cipsta filmas "Tur" pirmizrāde "Apollo" kinoteātrī.

Filmā un seriālā ģeniālās informācijas tehnoloģiju speciālistes Gundegas pasaule sabrūk acu priekšā – viņa zaudē mīļoto, priekšniece draud ar atlaišanu, tuvinieki uzskata par jukušu. Izmisumā viņa paveic neiespējamo – rada mākslīgo intelektu ar apziņu, kurš pārņem viņas bojāgājušā drauga Raimonda personību un turpina attiecības ar Gundegu nu jau virtuālajā pasaulē.

Gundega (aktrise Ilva Centere)

Gundega ir daudzsološa, pašpārliecināta un mērķtiecīga IT speciāliste modernā tehnoloģiju uzņēmumā. Savus pārdzīvojumus nekad atklāti neizrāda, patīk visu plānot un kontrolēt. Kad Gundegai aprit 14 gadi, vecākiem piesakās mazais brālis, un meitene uz laiku tiek aizsūtīta dzīvot pie vectēva. Gundega, juzdamās ģimenes atstumta, pievēršas dažādām subkultūrām, taču negūst gandarījumu un sāk aizrauties ar digitālajām tehnoloģijām. Šī pasaule Gundegai šķiet daudz stabilāka un kontrolējamāka nekā reālā. Kad Gundegas mazajam brālim ir 3 gadi, vecāki zaudē darbu un, lai uzturētu ģimeni, nolemj doties uz strādāt uz ārzemēm. Brālis un māsa paliek vectēva aizbildniecībā. Likumsakarīgi, ka tieši brālis un vectēvs ir Gundegas vistuvākie cilvēki.

Artūrs Skrastiņš un Ilva Centere filmā "Tur"

FOTO: publicitātes

Raimonds (aktieris Regnārs Vaivars)

Raimonds ir fotogrāfs, Gundegas mīļotais vīrietis. Absolūts pretstats pašai Gundegai – pašpārliecināts, straujš, spontāns un sarkastisks jokotājs. Dzīves baudītājs, kurš arī Gundegai liek ticēt, ka pasaule var būt priecīga. Abu attiecības pēdējos gados vairāk atgādina samierniecisku līdzās pastāvēšanu, ko Gundega gan pati nekad neatzīst, jo ir pārliecināta, ka viņai viss izdosies daudz labāk nekā viņas vecākiem. Raimonds Gundegu mīl, bet neprot to līdz galam tā īsti izrādīt.

Raimonds (aktieris Regnārs Vaivars)

FOTO: @lmt

Ēriks (aktieris Artūrs Skrastiņš)

Ēriks ir Gundegas kolēģis. Ļoti talantīgs speciālists – IT sistēmu tehniskais arhitekts. Rūpju cilvēks. Uz iekšu vērsts, mērķtiecīgs. Viņš viegli savieno ideju ar tās realizāciju. Ērikam ļoti svarīga ir motivācija. Savā dzīvoklī Ēriks ierīko “bitkoin raktuves” ar neticamas jaudas datoriem. Apziņa “gribu būt miljonārs, tad būšu laimīgs” Ērikā nesnauž. Viņš grib ģimeni, grib būt gādīgs vīrs un tēvs, taču pirms tam jātiek pie tādas naudas, lai viņa bērniem un sievai nekad nebūtu jāknapinās, kā tas bija ar viņu un viņa vecākiem.

Ilva Centere un Artūrs Skrastiņš seriālā "Tur"

FOTO: publicitātes

Una (aktrise Ināra Slucka)

Gundegas priekšniece, biznesa sieviete, skarba un tieša, uz rezultātu orientēta. Attiecībās viņai nav paveicies, un viņa savu sievišķību “slēpj” darbā un pienākumos. Viņas dzīves lielā mīlestība, kas sniedz patiesu piepildījumu, ir  mazā meitiņa, kurai kustību traucējumu dēļ vajadzīgas īpašas rūpes un uzmanība.

Una (aktrise Ināra Slucka)

FOTO: @lmt

Klāvs (aktieris Kārlis Kušķis)

Gundegas mazais brālis. Taisnības un patiesības cīnītājs, kurš uzskata, ka pasaules glābšana ir katra paša rokās, turklāt ikviena cilvēka atbildība un uzdevums. Iedvesmojoties no pasaules tendencēm, viņš “piekopj” zaļo dzīvesveidu, saudzējot dabas resursus visos iespējamos veidos, atsakās no gaļas uzturā un cenšas traucēt “piesārņotāju” darbību. Tajā pašā laikā Klāvs nekādi nespēj uzsākt sarunu ar meiteni, kura viņam patīk.

Klāvs (aktieris Kārlis Kušķis)

FOTO: @lmt

Vectēvs (aktieris Ģirts Jakovļevs)

Bijušais specvienības kaujinieks. Ar asu prātu apveltīts un ļoti dzīvesgudrs, pieredzējis vīrietis. Visu dzīvi mīlējis tikai vienu sievieti – savu sievu.  Uzskatos principiāls un konservatīvs, taču aiz ārējās stingrības slēpjas bezgalīga mīlestība pret mazbērniem un pastāvīgas rūpes par viņu labklājību.

Vectēvs (aktieris Ģirts Jakovļevs)

FOTO: @lmt

Brāļa draudzene (aktrise Maija Arvena)

Pašnodibinātas vegānu bandas vadone, skolas autoritāte. Aizrāvusies ar pasaules glābšanu un cīņu par taisnīgumu.

Brāļa draudzene (aktrise Maija Arvena)

FOTO: @lmt

Filma “Tur” šobrīd tiek demonstrēta kinoteātros visā Latvijā, bet rudenī LMT mājas viedtelevīzijā būs skatāms arī seriāls ar tādu pašu nosaukumu. Vairāk par filmu uzzināt un iegādāties biļetes var šeit

Video: Intervija ar režisoru.

Raksts tapis sadarbībā ar LMT mājas viedtelevīziju.

Uz augšu