T, 28.09.2022.

Aizvadīta visapmeklētākā Rīgas Tehniskās apskates nakts; tajā pārbaudīti 2070 automobiļi

TVNET
Aizvadīta visapmeklētākā Rīgas Tehniskās apskates nakts; tajā pārbaudīti 2070 automobiļi
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Foto: publicitātes

Svētdien, 25.augustā, Rīgas tehniskās apskates stacijā pasākumā “Tehniskās apskates nakts” tika pārsniegti vairāki rekordi - 27 grādu karstumā 16 stundās bezmaksas auto diagnostika tika veikta 2070 transportlīdzekļiem. Pērn šādā pasākumā tika pārbaudīti 1923 spēkrati.

Tehniskās apskates nakts devīze ir “Mēs par drošu auto!”, un tajā Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) aicina autovadītājus ikdienā pievērst uzmanību auto tehniskajam stāvoklim. Rīgā šāds pasākums notika jau astoto gadu pēc kārtas.

Tehniskās apskates nakts rezultāti

Aptuveni ceturtā daļa jeb 26,5% no Tehniskās apskates naktī pārbaudītajiem spēkratiem bija labā vai teicamā tehniskā stāvoklī. Tomēr lielākajai daļai jeb 73,5% auto tika konstatēti defekti; pamatā tie bija neatbilstošas gaismas ierīces, kā arī bojājumi balstiekārtās un bremžu sistēmās. Apskates speciālisti aicināja transportlīdzekļu vadītājus pēc iespējas ātrāk novērst bojājumus un piedalīties ceļu satiksmē ar drošiem auto. Pasākuma laikā daudzi autovadītāji veica savam spēkratam tehnisko apskati. Šogad apskates uzlīmi saņēma 514 jeb 24,8% spēkratu. “Drošība uz ceļa ir pats galvenais, tādēļ mēs šo pasākumu apmeklējam regulāri,” šādu atziņu pauda viena no pasākuma apmeklētājām, kura cenšas katru gadu Tehniskās apskates naktīs pārbaudīt savu spēkratu, lai, kā viņa pati apgalvo, “sirds būtu mierīga”.

Rīgā pārbaudīto automobiļu vidējais vecums bija 16 gadi. Vecākais auto, kas svētdienas naktī ieripoja tehniskās apskates stacijā, bija 1962. gada Alfa Romeo. Populārākās pasākuma auto markas bija VW, BMW, AUDI un VOLVO.

Informatīvi izglītojošie pasākumi

Autovadītāju lielā interese par pasākumu bija vērojama visas Tehniskās apskates nakts garumā. Pasākumu apmeklēja vairāki tūkstoši interesentu; pamatā ģimenes ar bērniem, kuras varēja piedalīties dažādās informatīvi izglītojošas aktivitātēs:

Rīgas Motormuzejs piedāvāja sacensties automodelismā miniatūrajā Biķernieku rallijkrosa trasē; pasākuma laikā tika uzstādīts jauns trases rekords - ātrākais apļa laiks 4,449 sekundes;

Stendos Opā Kāp Ārā un Slidkalniņš vairāk nekā 900 apmeklētāji drošos apstākļos uz savas ādas pārliecinājās par drošības jostu lietošanas nepieciešamību;

Reibuma brilles uzskatāmi pierādīja, cik radikāli var mainīties cilvēka reakcija un koordinācijas spējas;

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests aicināja interesentus uzvilkt viņu 10 kg smago formu un izmēģināt glābēju darba specifiku;

Foto: publicitātes

Pirmoreiz “Tehniskās apskates naktī” piedalījās Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Anestezioloģijas un reanimatoloģijas zinātniskā pulciņa studenti, kas iepazīstināja apmeklētājus ar pirmās palīdzības sniegšanas galvenajām vadlīnijām, kā arī aicināja praktiski izmēģināt šīs prasmes uz manekena - īpašas medicīniskās mulāžas, kas tiek izmantota studentu praktiskajās apmācībās RSU.

Foto: publicitātes

Tāpat pirmo reizi apmeklētājiem tika piedāvāts izmēģināt savas braukšanas prasmes sportiskos apstākļos, sacensību režīmā, Biķernieku rallijkrosa trasē, sēžoties pie autosimulatora stūres un braucot ar Reiņa Nitiša Supercar automašīnu.

Nākamās tehniskās apskates naktis šogad būs 21.septembrī Jelgavā, bet noslēdzošais pasākums būs 28.septembrī Tukumā.

Tēmas
Nepalaid garām!
Uz augšu