VBTAI Uzticības tālrunis ar akciju "Atpakaļ uz skolu" sāk septembra ciklu

FOTO: Pixabay

Tuvojoties jaunajam mācību gadam, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis 116111 rīko ilggadējo akciju "Atpakaļ uz skolu!", informēja Labklājības ministrijas pārstāvis Egils Zariņš.

Akcija norisināsies līdz 1.septembrim. Tās laikā bērni, vecāki, pedagogi, bērnu likumiskie pārstāvji, kā arī citi interesenti aicināti zvanīt uz Uzticības tālruni 116111, lai saņemtu profesionālas konsultācijas un atbalstu sev aktuālos jautājumos saistībā ar bērniem, kā arī jaunā mācību gada sākšanos.

Kā skaidroja VBTAI Ģimeņu ar bērniem atbalsta departamenta direktore Amanda Vēja, nereti jaunā mācību gada sākums raisa satraukumu ne tikai bērniem, bet arī pieaugušajiem. Vēja informēja, ka Uzticības tālrunī ik gadu tiek saņemti zvani no vecākiem un citiem bērna likumiskajiem pārstāvjiem, lūdzot atbildēt uz jautājumiem par bērnu tiesībām un pienākumiem, bērna sagatavošanu skolas gaitām, konfliktu risināšanu starp bērnu vecākiem, grūtībām ar pedagogiem, kā arī citiem nozīmīgiem jautājumiem.

Pēc Vējas paustā, ikdienā tālrunis sniedz bezmaksas diennakts palīdzību bērniem, tomēr arvien biežāk arī vecākiem un pedagogiem rodas jautājumi par dažādu situāciju, kas saistītas ar bērniem, risināšanu, kā rezultātā tiek rīkotas šādas akcijas.

Septembrī Uzticības tālrunis rīkos vairākas akcijas, lai sniegtu atbalstu ģimenēm ar bērniem. Visa mēneša garumā uz Uzticības tālruni īpaši aicināti zvanīt vecāki, kā arī bērnu aizbildņi, audžuvecāki un adoptētāji. Savukārt no 6.septembra līdz 8.septembrim norisināsies akcija "Uzticības tālrunis tēviem".

Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis 116111 strādā visu diennakti un ir bezmaksas tālruņa līnija, zvanot gan no fiksētā, gan mobilā telefona.

Uz augšu