"Raxtu raxti" izveido "Tautas mūzikas orķestri"

Raxtu Raxti

FOTO: Uldis Siliņš

Muzikālā apvienība "Raxtu raxti" 18. novembrī Ķīpsalas hallē sniegs Latvijas svētku lielkoncertus, kuru kulminācijā pirmo reizi muzicēs īpaši izveidots “Tautas mūzikas orķestris”. Tā sastāvu veidos daudzi labi pazīstami folkloras kopu un tautas mūzikas ansambļu instrumentālisti.

Koncerta pirmajā daļā skanēs īpaša "Raxtu raxtu" mūzikas programma, kurā būs iekļautas daudzas pazīstamas dziesmas no kolektīva repertuāra – gan oriģinālmūzika, gan latviešu komponistu skaņdarbi tautas mūzikai pietuvinātā skanējumā,

Savukārt koncerta otrajā daļā tiks īstenots sen lolots sapnis – kopā sapulcināt daudzus pazīstamus latviešu tautas mūzikas izpildītājus vienotā orķestrī, kopā izpildot labi pazīstamas latviešu tautasdziesmas.

“Tautas mūzikai vienmēr ir bijusi ievērojama loma “Raxtu raxtu” skanējumā, tieši tāpēc Latvijas svētkos nolēmām, ka šī ir tā reize, kad vēlamies būt vienā kuplā un skanīgā pulkā ar saviem kolēģiem no dažādām folkloras kopām un ansambļiem, lai mūsu tautasdziesmas skanētu krāšņi un svētku sajūta būtu liela un spoža,” uzskata apvienības “Raxtu raxti” mūziķi.

Kopīgā orķestrī skanēs daudz dažādi tautas un pasaules mūzikas instrumenti - kokles, vijoles, arfas un mandolīnas, dūdas, dažādas stabules, akordeons un ne viens vien krietni eksotisks mūzikas instruments. 

Līdzās apvienības “Raxtu raxti” mūziķiem koncertā piedalīsies Madara Broliša, Liene Brence un Līva Čingule, Ilze Grunte, Andrejs Grimms, Ivars Hermanis, Latvīte Cirse, Kristīne Ādmine, Aiga Sprindža, Māris Muktupāvels, Ieva Nīmane, Māra Āboliņa, Adriana Marta Gotlube, Ēriks Zeps, Mikus Čavarts un Gatis Valters.

Koncerta noslēguma daļā sagaidāma vērienīga un līksma kopā dziedāšana ar publiku.

Foto: «Raxtu raxti» Latvijas svētku lielkoncerts Ķīpsalā.

“Latvijas svētku lielkoncerti” notiks Ķīpsalas hallē plkst. 14.00 un 18.00. Biļetes pieejamas “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv

Uz augšu