Uz karstām pēdām aizturēts motocikla zaglis

FOTO: Valsts policija

Vakar, 27. augustā, pirms pusnakts Valsts policija saņēma informāciju no kāda Salaspils novada iedzīvotāja, kurš ziņoja par 2018. gada izlaiduma motocikla “Aprilia” zādzību no savas privātmājas teritorijas.

Noskaidrots, ka cietušais zādzības brīdī bija atradies savā mājā. Uz brīdi izejot ārā, viņš savā teritorijā bija manījis nepiederošu personu, kura tobrīd devusies prom. Tikai pēc mirkļa apskatot savas privātmājas nožogoto teritoriju, viņš konstatējis motocikla pazušanu.

Saņemot informāciju par notikušo, notikuma vietā nekavējoties ieradās Valsts policijas Salaspils iecirkņa policisti, kuri sāka operatīvos meklēšanas pasākumus. Meklēšanā tika iesaistīts arī Valsts policijas kinologs ar dienesta suni, Ceļu policija un Salaspils novada pašvaldības policija. Izmantojot apmācītā policijas suņa palīdzību, sekojot motociklam pa pēdām, pāris kilometru attālumā no zādzības vietas Salaspils novada lauku teritorijā likumsargi pamanīja jaunu vīrieti ar zagto motociklu.

Aizdomās par zādzību viņš tika aizturēts un nogādāts policijas iecirknī. Noskaidrots, ka viņš dzimis 2000. gadā un jau iepriekš vairākas reizes nonācis policijas redzeslokā par mantiskiem noziegumiem.

Saistībā ar notikušo sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 175. panta trešās daļas – par transportlīdzekļa zādzību. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Pašreizējā informācija liecina, ka motocikls, iespējams, ticis izstumts pa neaizslēgtajiem privātmājas vārtiem. Kādu brīdi vīrietis to stūmis, pēc tam viņam izdevies motociklu iedarbināt un aizbraukt.

Aizturētais šobrīd atrodas izolatorā, un policija ir atguvusi zagto motociklu.

Uz augšu