Liepājas teātrī top Kārļa Lāča un Regnāra Vaivara mūzikls "Purva bridējs ugunī"

FOTO: Publicitātes foto

Kopš vasaras vidus režisors Regnārs Vaivars Liepājas teātrī veido mūziklu "Purva bridējs ugunī", informēja Liepājas teātra literārā padomniece Zanda Borga.

Materiāls gan tapis vairāku gadu garumā, lai sadarbībā ar komponistu Kārli Lāci radītu savu versiju pēc Rūdolfa Blaumaņa darbu motīviem. Režisors pats rakstījis arī libretu un dzeju, veidojis scenogrāfiju (asistents - Toms Grīnbergs) un horeogrāfiju (sadarbībā ar Ingu Raudingu). Kostīmus veido Madara Botmane, bet gaismu partitūru Mārtiņš Feldmanis.

Kristīnes loma uzticēta Agnesei Jēkabsonei. "Man šī loma ir atgādinājums kā aktrisei, ka mūzikls ir ļoti sarežģīts žanrs. Šī loma man dod neaizmirstamu, apjomīgu, ļoti sarežģītu darba procesu, un esmu to pieņēmusi kā jaunu un lielu izaicinājumu. Ceru, ka mana Kristīne lauzīs un mainīs skatītāju priekšstatus par klasisko Blaumaņa Kristīni," pauž Jēkabsone.

Aktrise ar Kristīnes lomu satiekas jau otro reizi, jo ar to sāka darbu Liepājas teātrī Rolanda Atkočūna veidotajā izrādē "Ugunī" 2010.gadā.

Arī Akmentiņa lomas atveidotājs Sandis Pēcis uzsver, ka viņam tas ir "vājprātīgs izaicinājums", jo, lai arī reizēm, skatoties no malas, mūzikls liekas vienkāršs žanrs, taču patiesībā tas esot ļoti izaicinošs. Mūzika iestudējumam ir ļoti sarežģīta, bet stāsts - ļoti iedvesmojošs, norāda Pēcis.

Savukārt Edgara lomu kā lielu izaicinājumu pieņēmis Dailes teātra aktieris Gints Grāvelis. "Ne visu, ko gribas, var dabūt tā vienkārši un uzreiz, un ir jāpieliek vairāk pūļu nekā līdz šim. Izaicinājums tika izmests, es to ļoti kāri noķēru un vaļā nelaidīšu," sola aktieris.

Iestudējumā piedalīsies 24 aktieri, tai skaitā astoņi Liepājas Universitātes aktiermākslas studenti. Ar visiem vairākus mēnešus ir strādājušas vokālās pedagoģes Ieva Dreimane un Ieva Kerēvica. Mūzika izrādē skanēs dzīvā izpildījumā, tās skanējumu nodrošinās seši mūziķi teātra muzikālā vadītāja Normunda Kalniņa vadībā.

"Blaumaņa stāsts par Edgaru un Kristīni, manuprāt, ir latviešiem vislabāk zināmais no visiem stāstiem. Iespējams vienīgais, ko īsumā var izstāstīt jebkurš latvietis. Un varu arī es. Šis nebūs stāsts par dzeršanas postu un aklu mīlestību. Tas būs stāsts par neremdināmām slāpēm. Un slāpstošie šeit ir visi, bez izņēmuma," saka Vaivars.

Pirmizrādi iestudējums piedzīvos 14.septembrī, kad arī tiks atklāta Liepājas teātra 113.sezona. To būs iespējams noskatīties arī 15.septembrī un 20.septembrī, kā arī 10.oktobrī un 30.oktobrī.

Uz augšu