Robežsargi 10 ārzemniekiem lieguši ieceļošanu Latvijā

Английская размерная сетка

FOTO: Скриншот Zen.Yandex.ru

Aizvadītajā diennaktī Valsts robežsardzes darbinieki par dažādiem pārkāpumiem 10 ārzemniekiem lieguši ieceļošanu Latvijā, informēja robežsardzes pārstāve Jolanta Babiško.

FOTO: Paula Čurkste/LETA

Kopumā 1.septembrī robežsargi uz valsts ārējām robežām un valsts iekšienē konstatējuši 30 likumpārkāpējus.

Terehovas un Silenes robežkontroles punktā ieceļošana Latvijā liegta diviem Kirgizstānas un vienam Baltkrievijas pilsonim, jo ārzemniekiem nebija derīgas vīzas vai uzturēšanās atļaujas, kā arī diviem Moldovas pilsoņiem, jo ārzemniekiem ir spēkā liegums ieceļot un uzturēties Šengenas zonas valstīs.

Savukārt Pāternieku robežkontroles punktā ieceļošana Latvijā liegta pieciem Ukrainas pilsoņiem, jo ārzemnieki nevarēja pamatot ieceļošanas un uzturēšanās mērķi, kā arī ārzemniekiem nebija pietiekamu iztikas līdzekļu Šengenas zonas valstu apmeklējumam.

Arī lidostas "Rīga" robežkontroles punktā tika konstatēts viens Ukrainas pilsonis, kurš bija pārsniedzis bezvīzu režīma noteikto uzturēšanās laiku, kā rezultātā saukts pie administratīvās atbildības.

Veicot imigrācijas kontroles pasākumus valsts iekšienē, ieceļošanas vai uzturēšanās noteikumu pārkāpumi konstatēti trīs personām - diviem Igaunijas un vienam Lietuvas pilsonim.

Tikmēr par pārkāpumiem transportlīdzekļu un kuģošanas līdzekļu ekspluatācijas jomā robežsargi saukušas pie administratīvās atbildības 11 personas - divus Igaunijas, divus Krievijas, vienu Latvijas, vienu Moldovas, vienu Francijas, vienu Ukrainas, vienu Uzbekistānas, vienu Izraēlas un vienu Baltkrievijas pilsoni.

Uz augšu