Valdība piešķir finansējumu avārijas stāvoklī esošā Jēkaba katedrāles torņa restaurēšanai

Svētā Jēkaba katedrāle Rīgā.

FOTO: LETA/Paula Čurkste

Lai nodrošinātu avārijas stāvoklī esošā Rīgas Svētā Jēkaba Romas katoļu baznīcas katedrāles torņa saglabāšanu un restaurēšanu, valdība 3. septembrī lēma piešķirt Kultūras ministrijai 300 000 eiro no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Jēkaba katedrāles restaurācijai SIA „AIG” izstrādātais projekts darbu 3. kārtā paredz dievnama torņa saglabāšanu un restaurēšanu - torņa koka konstrukciju remontu, skārda restaurāciju un nomaiņu. Minētos darbus līdz 2019.gada beigām paredzējis veikt Būvuzņēmums Restaurators.

Rīgas Svētā Jēkaba Romas katoļu baznīcas katedrāle ar ēku kompleksu ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis: izcils romānikas – gotikas laika arhitektūras paraugs, būtiska UNESCO Pasaules kultūras mantojuma sarakstā iekļautā Rīgas vēsturiskā centra arhitektoniska dominante un nozīmīgs tūrisma objekts.

Katedrāle celta 1225. gadā un ir pirmais vēsturiskais latviešu draudzes dievnams Rīgā. Šodien Jēkaba katedrāle ir Romas katoļu Rīgas metropolijas Rīgas arhidiecēzes draudzes katedrāle un arhibīskapa rezidence Vecrīgā.

Uz augšu