Melnkalnes izlases galvenais treneris neizcīnīto uzvaru sauc par zādzību

Zvezdans Mitrovičs
Zvezdans Mitrovičs Foto: FIBA.com

Melnkalnes basketbola izlases galvenais treneris Zvezdans Mitrovičs pēc zaudējuma Pasaules kausa mačā kritizē spēles galvenos tiesnešus, neizcīnīto uzvaru nosaucot par zādzību.

Melnkalnieši turnīra otrajā spēlē ar 83:93 piekāpās Jaunzēlandei, tādējādi atvadoties no cerībām uz otro posmu.

Mitrovičs otrajā puslaikā neatradās uz komandas soliņa, jo par divām tehniskajām piezīmēm tika izraidīts no zāles.

"Otro puslaiku skatījos televīzijā un tas bija kaut kas drausmīgs. Ceru, ka kāds kaut ko darīs lietas labā. Puiši sajutās kā būtu apzagti. Viņi nejūtas kā zaudētāji, bet gan kā apzagti," spēles tiesāšanu komentēja Mitrovičs.

Spēli tiesāja soģi no Puertoriko, Argentīnas un Polijas.

"Saprotu, ka esam maza valsts un debitējam Pasaules kausā. Tomēr arī mums ir vajadzīga cieņa - kaut nedaudz," pukojās Mitrovičs, kurš īpaši bija sašutis par otrajā puslaikā piešķirtajām tehniskajām piezīmēm.

F apakšgrupā vadībā ar divām uzvarām divās spēlēs ir Brazīlija, pa vienai uzvarai ir Jaunzēlandei un Grieķijai, bet Melnkalne cietusi divus zaudējumus.

Tieši Melnkalne liedza Latvijas izlasei izcīnīt ceļazīmi uz Pasaules kausa finālturnīru.

Šī ir pirmā Pasaules kausa izcīņa, kurā piedalās 32 izlases. Visas komandas sadalītas astoņās grupās pa četrām izlasēm, kuras aizvadīs viena apļa turnīru, pēc kura katras grupas divas labākās valstsvienības turpinās cīņu par 1.-16.vietu.

Iepriekšējā PK izcīņā, kas notika 2014.gadā uzvaru otro turnīru pēc kārtas izcīnīja ASV izlase.

Pasaules kausa finālturnīrā kopumā piedalīsies 32 izlases, sacensībām notiekot astoņās dažādās Ķīnas pilsētās.