Rīgā uzstāsies džeza ģitārists Čārlijs Hanters un Lūsija Vudvarda

Čārlijs Hanters un Lūsija Vudvarda

FOTO: publicitātes

Improvizācijas un džeza mūzikas koncertsērijā "Art of Riga Jazz" 15. un 16. novembrī Latvijas Radio 1. studijā koncertēs visā džeza pasaulē labi zināmais ģitārists Čārlijs Hanters (Charlie Hunter) un dziedātāja Lūsija Vudvarda (Lucy Woodward).

Jau 16 gadus un gandrīz 30 albumus amerikāņu džeza zvaigzne Čārlijs Hanters pastāvīgi papildina savu ģitārspēli gan kā novatorisks komponists, gan kā dažādu mūziķu sastāvu vadītājs. Viņš ir sastrādājies ar Norah Jones, Mos Def, John Mayer, D'Angelo un neskaitāmiem citiem prominentiem mūziķiem. Visā džeza pasaulē Čārliju uzskata par septiņu un astoņu stīgu ģitāras autoritāti. Viņš turpina apdullināt auditoriju ar spēju vienlaikus izcelt garšīgas basa daļas, melodiskās līnijas un šūpojošus ritmus.

Britu-amerikāņu dziedātāja Lūsija Vudvarda savukārt ir spēcīgas balss īpašniece, kura papildus savai četru albumu solokarjerai uzstājusies kopā ar tādām mūzikas zvaigznēm kā Celine Dion, Rod Stewart, Joe Cocker, Barbra Streisand, Chaka Khan, Carole King, Nikka Costa un Randy Jackson, kā arī leģendāro fusion jazz grupu "Snarky Puppy" un easy listening stila spīdekļiem "Pink Martini".

Šā gada pavasarī nāca klajā Čārlija un Lūsijas kopalbums "Music! Music! Music!", kura kompozīcijas tad arī būs gluži svaigās koncertprogrammas pamats.

Noklausies.

Lai arī pirmoreiz saspēlējušies tikai pērn, Hanters un Vudvarda rada pārliecinoša muzikālā tandēma sajūtu, priekšnesuma laikā viens otru uzkurinot un izaicinot ārpus ierastās funky manieres komforta zonas, kas rezultējas patiesi melomāniskā baudījumā klausītājiem.

"(Čārlija Hantera) skanīgo harmoniju virpināšana, dažu saldeni rūgtenāku nošu iepludināšana un zemo reģistru bumbu nomešana bija līdzīga un tikpat izsmalcināta kā dziedātājas piedāvātā, kā arī līdzinājās tam, kas parādījās perkusionista Keita Ogavas darbībā," raksta žurnāls "Glide Magazine".

Koncertu sākums pulksten 19.00. Biļetes nopērkamas "Biļešu servisa" kasēs.

16. novembrī pulksten 11.00 abi mākslinieki Latvijas Radio 1. studijā sniegs arī meistarklasi, uz ko var pieteikties rakstot e-pastu uz workshop@rigasritmi.lv. Ieeja meistarklasē ar koncerta biļetēm.

Uz augšu