Glāzers triumfē Eiropas kausa BMX kopvērtējumā

Edvards Glāzers (vidū).
Edvards Glāzers (vidū). Foto: Latvijas Riteņbraukšanas federācija

Latvijas BMX braucējs Edvards Glāzers pēc aizvadītās sezonas Eiropas Riteņbraukšanas savienības (UEC) Eiropas kausā (EK) izcīnīja pirmo vietu kopvērtējumā, kamēr pie godalgotām vietām tikuši vēl vairāki Latvijas sportisti, vēstīja Latvijas Riteņbraukšanas federācija (LRF).

Pēc EK pēdējā jeb desmitā posma noskaidrojās, ka par Eiropas kausa ieguvēju junioru konkurencē šogad kļuva Glāzers, bet B13 grupā to pašu paveica Edgars Langmanis, kamēr "StayStrong Latvia" bija labākā komanda.

Šajā UEC Eiropas kausa sezonā BMX riteņbraukšanā tika iekļauti desmit posmi, kas notika piecās nedēļas nogalēs dažādās Eiropas trasēs. Katrā posmā startēja arī Latvijas braucēji, kas regulāri guva gan uzvaras, gan otrās un trešās vietas.

Sezonas kopvērtējumā par junioru puišu grupas uzvarētāju kļuva "Tālava/ VBSS" kluba un "Thrill Factory" komandas sportists Glāzers. Sezonā trenera Olafa Lakuča audzēknis nopelnīja 511 punktus. Otro vietu ar 484 punktiem ieguva Nīderlandes sportists Bārts van Bemmelens. Tikmēr Niks Rožukalns (Saldus BMX klubs "Ozolēni"/ AKSSC Valmiera") ieņēma astoto vietu (250 punkti). Kopumā junioru konkurencē startēja 104 dalībnieki.

Elites vīru grupā, kur uzvarēja Norvēģijas sportists Tore Narvestadts, labākais no latviešiem bija Kristens Krīgers ("Mītavas kumeļi"/ AKSSC Valmiera), kuram 13. vieta. Astotā vieta sieviešu elitē tikmēr Krīgera kluba biedrenei Vanesai Buldinskai.

Dominējot visas sezonas garumā, B13 grupā triumfēja "StayStrong Latvia" un "BMX Rīga/ RRS" sportists Langmanis. Trenera Edžus Treimaņa audzēknis sakrāja 614 punktus, bet viņa tuvākais sekotājs Zians Lēme nopelnījis 425 punktus. Langmaņa komandas biedrs Mikus Freimanis B14 grupā sezonu noslēdza augstajā 3. vietā (124 dalībnieki). Līdz otrajai vietai pietrūka 19 punkti.

Vēl viens "StayStrong Latvia" komandas pārstāvis Viesturs Morozs spēja izcīnīt otro vietu M25+ amatieru grupas sezonas kopvērtējumā. Tikmēr Ansis Uškaurs bija ceturtais labākais kuplajā M17/24 amatieru grupā.

Liels panākums latviešiem arī komandu ieskaitē. Par čempioniem kļuva Jāņa Lapsiņa vadītā "StayStrong Latvia" vienība ar Morozu, Krīgeru, Langmani, Mikusu Freimani un Uškauru sastāvā.

31.vieta Mārupes vienībai, kuras sastāvā Edgars Regzdiņš, Emīls Edvards Liberts, Noā Rafaels Lāke, Daniels Ozols, Mārtiņš Zadraks, Edgars Regzdiņš un Kristaps Ozoliņš.