Saeima vērtēs iniciatīvu par "ātro kredītu" reklamēšanas aizliegumu medijos

FOTO: SIPA/Scanpix

Saeima ceturtdien iedzīvotāju iniciatīvu par "ātro kredītu" reklamēšanas aizliegumu medijos un internetā nodeva izskatīšanai Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai.

Portālā "manabalss.lv" par iniciatīvu ir savākti vairāk nekā 10 000 parakstu. Rosinājuma autore Madara Valtere iniciatīvā norādījusi, ka vēlas, lai aizliegtu reklamēt "ātros kredītus" masu medijos (televīzijā, radio), sociālajos tīklos un citur internetā.

"Katra šāda veida reklāma tā vien cilvēkus vilina aizņemties. Esot darbā astoņas stundas, klausoties radio, es šāda veida reklāmas dzirdēju vismaz 16 reizes," vērš uzmanību Valtere.

Viņa norāda, ka cilvēks, kurš ir viegli ietekmējams un kuram konkrētajā brīdī ir vajadzīgi naudas līdzekļi, neapdomājot sekas aizņemas naudu nebanku iestādēs. Tādējādi pastāvot risks "iekulties lielos parādos", uzsver iniciatīvas autore.

"Latvijā ir ļoti daudz cilvēku, kuri šo "ātro kredītu" dēļ iekuļas lielos parādos, un vairums no tiem aizbēg uz ārzemēm, lai nopelnītu vairāk vai slēptos no parādu piedzinējiem," pauž Valtere, aicinot Saeimu rast risinājumu šai situācijai.

Uz augšu
Back