Trīs darba vietā alkohola reibumā pieķertie robežsargi tiesā apstrīd savu atlaišanu

Valsts robežsardze.

FOTO: Ieva Čīka/LETA

Pērnā gada nogalē no dienesta atvaļinātie robežsargi Aigars Leonovičs, Edgars Surmovičs un Ilgonis Valainis, kuri darbu zaudējuši, jo darbavietā atradušies alkohola reibumā, ir pārsūdzējuši Valsts robežsardzes lēmumu par atvaļināšanu.

Robežsardzes pārstāve Kristīne Pētersone klāstīja, ka pagājušā gada novembrī vienā no Valsts robežsardzes struktūrvienībām veikta robežnorīkojuma neplānotā pārbaude, kuras gaitā radās aizdomas, ka trīs robežsargi dienesta pienākumu izpildes vietā un laikā atrodas alkohola ietekmē. Atbilstoši Ministru kabineta noteikumos "Alkohola, narkotisko, psihotropo vai toksisko vielu ietekmes pārbaudes kārtība" noteiktajai kārtībai, viņi nogādāti medicīnas iestādē medicīniskās pārbaudes veikšanai alkohola ietekmes noteikšanai, kur konstatēts alkohola reibums.

"Atrašanās dienestā alkohola ietekmes stāvoklī ir rupjš disciplinārpārkāpums, kā arī gan Valsts robežsardzes, gan valsts pārvaldes kopumā prestižu graujoša rīcība, tādējādi par šāda rakstura disciplinārpārkāpumiem tiek piemērots bargākais disciplinārsods - atvaļināšana no dienesta -," skaidroja Pētersone.

Šāds sods piemērots arī šajā reizē, un visi trīs no dienesta atvaļināti.

Atvaļinātās amatpersonas Valsts robežsardzes lēmumu par disciplinārsoda - atvaļināšana no dienesta - piemērošanu pārsūdzējušas tiesā, un Administratīvās rajona tiesas Rēzeknes tiesu namā pieteikums ir izskatīts. Tiesā aģentūru LETA informēja, ka spriedums būs sagatavots 9.septembrī pēc plkst.15.

Publiski pieejamās valsts amatpersonu deklarācijas liecina, ka Leonovičs, Surmovičs un Valainis atvaļināšanas brīdi bijuši robežsardzes inspektori.

Uz augšu