Pļaviņš/Točs un Šmēdiņš/Samoilovs ar mainīgām sekmēm iekļūst "play-off"

Mārtinš Plavinš/Edgars Točs
Mārtinš Plavinš/Edgars Točs Foto: Edijs Pālens/LETA

Latvijas pludmales volejbolisti Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs ceturtdien cīņā par uzvaru grupā uzvarēja Igaunijas duetu un izslēgšanas spēļu turnīru sāks ar otro kārtu, bet Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš zaudēja pasaules vicečempioniem no Vācijas, taču arī iekļuva izslēgšanas maču turnīrā.

Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs, kuri izlikti ar 11.numuru, ar 2-0 (21:14, 21:18) pieveica spēcīgāko Igaunijas duetu Kusti Nelvaks/Marts Tīsārs, kuriem Romā ticis 27.numurs.

Pirmajā setā 8:4 pārsvaru latvieši panāca, garākajam no igauņiem Tīsāram mokoties ar Latvijas dueta servju uzņemšanu. Setu pēc Toča bloka pret Tīsāru izdevās novest līdz pārliecinošai uzvarai ar 21:14.

Otrajā setā pirmo punktu guva igauņi, uz ko Točs/Šmēdiņš atbildēja ar četriem - 4:1. Pēc Pļaviņa uzbrukuma Tīsāra blokā jau 6:5 Igaunijas dueta labā. Pēc 11:8 ziemeļu kaimiņu labā Latvijas pāris devās laukuma malā apspriesties pusminūtes pārtraukumā.

Seta vidū igauņus izdevās panākt un apsteigt - 15:14 pēc Pļaviņa darbības aizsardzībā. Uzvara tika sasniegta pēc Toča uzbrukuma ar 2-0 (21:14, 21:18).

Līdz ar to Točs/Pļaviņš uzreiz iekļuva izslēgšanas spēļu otrajā kārtā.

Pasaules tūres finālposmu Pjotra Kantora savainojuma dēļ Točs/Pļaviņš sāka ar 2-0 (21:18, 21:0) uzvaru pār Polijas pāri Kantors/Bartošs Losjaks.

Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdinš, kuri turnīrā izlikti ar 12.numuru, ar 1-2 (25:23, 15:21) zaudēja pasaules vicečempioniem vāciešiem Jūliusam Tolem un Klemensam Vikleram, kuri Romā izlikti ar piekto numuru.

Izrāviens latviešiem sanāca pirmā seta vidū, kas ļāva tehniskajā pārtraukumā doties vadībā ar 12:9. Šmēdiņam/Samoilovam bija trīs setbumbas, taču vācieši atspēlējās - 20:20.

Setā tomēr ar 25:23 uzvarēja Latvijas duets, Samoilovam paceļot bumbu aizsardzībā un Vikleram to pārsitot ne tikai pāri Samoilova blokam, bet visam laukumam.

Otrais sets sākās līdzīgi, līdz pēc Toles bloka pret Šmēdiņu jau 9:6 vāciešu labā. Līdz seta beigām pretinieki pārsvaru dubultoja līdz 21:15, setu uzbrukumā beidzot Tolem.

Trešais sets arī sākās labāk vāciešiem - 6:2 viņu labā. Tas Šmēdiņam un Samoilovam lika ņemt pusminūtes pārtraukumu. Tole/Viklers ne tikai noturēja pārsvaru, bet to palielināja,. Viklers trāpīja servi pa sānu līniju, un vācieši varēja svinēt uzvaru ar 2-1 (23:25, 21:15, 15:8).

Piektdien Izslēgšanas spēles Latvijas duetam būs jāsāk no pirmās kārtas.

Grūtu uzvaru Šmēdiņš/Samoilovs izcīnīja pirmajā spēlē, ar 2-1 (15:21, 21:17, 22:20) pieveicot turnīra 21.numurus no Šveices Adrianu Heidrihu un Mirko Gersonu.

Pirms tam Samoilovs/Šmēdinš iekļuva pamatturnīrā, kvalifikācijas otrās kārtas spēlē ar 2-1 (21:14, 18:21, 15:6) pārspējot Ķīnas duetu Pens Gao/Jans Li.

Dāmu turnīrā izslēgšanas spēles sasniegušas arī Latvijas vadošās pludmales volejbolistes Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka.

Kvalifikācijā ar 25.numuru izliktie Toms Šmēdinš/Kristaps Šmits pirmajā kvalifikācijas turnīra mačā ar 0-2 (14:21, 16:21) piekāpās austriešiem Martinam Ermakoram un Moricam Pristaucam-Telsnigam, kuriem bija piešķirts astotais numurs, un turnīru noslēdza dalītā 41.vietā.

Pasaules tūres finālposms šādā formātā norisinās pirmoreiz, iepriekš sacenšoties vien 10-12 duetiem gan vīriešu, gan sieviešu konkurencē.

Turnīra kopējais balvu fonds ir 600 000 ASV dolāru (540 000 eiro) - pa 300 000 (270 000 eiro) vīriešiem un sievietēm.