Britu parlaments pirms piespiedu "brīvdienām" lemj, ka pirmstermiņa vēlēšanu nebūs

TVNET/LETA/DPA
Britu parlaments pirms piespiedu "brīvdienām" lemj, ka pirmstermiņa vēlēšanu nebūs
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Britu premjers Boriss Džonsons
Britu premjers Boriss Džonsons Foto: Reuters/ScanPix

Lielbritānijas parlaments pirmdienas vakarā noraidīja premjerministra Borisa Džonsona priekšlikumu sarīkot pirmstermiņa vēlēšanas 15.oktobrī, dodot pēdējo triecienu Džonsonam pirms parlamenta darba apturēšanas uz mēnesi.

Parlamenta apakšpalāta, kurā ir 650 deputāti, nobalsoja par Džonsona priekšlikumu ar 293 balsīm par un 46 pret, bet tā pieņemšanai bija vajadzīgs divu trešdaļu deputātu atbalsts.

Galvenās opozīcijas partijas pirms balsojuma vienojās neatbalstīt Džonsonu, līdz viņš pakļausies jaunam likumam par bezvienošanās "Brexit" bloķēšanu.

Parlaments pirms tam pirmdien ar nelielu balsu vairākumu apstiprināja deklarāciju, kurā pieprasīta valdības veiktā bezvienošanās "Brexit" seku izvērtējuma publicēšana.

Deklarācija tika apstiprināta ar 311 balsīm, pret balsojot 302 deputātiem. Tajā arī pieprasīts publiskot valdības ierēdņu savstarpējo saraksti, gatavojot lēmumu par parlamenta darba apturēšanu.

Lielbritānijas parlamenta darbs uz mēnesi tika apturēts naktī no pirmdienas uz otrdienu. Parlaments darbu atsāks 14.oktobrī, tikai divas nedēļas pirms noliktā "Brexit" termiņa.

Parlamenta darbs uz laiku tika apturēts pēc Džonsona lūguma.

Džonsons pirmdienas vakarā parlamentā uzstāja, ka viņš nelūgs jaunu "Brexit" atlikšanu. Premjers apsūdzēja opozīcijas deputātus, ka viņi "liek šķēršļus tautas gribai", mēģinot atlikt 31.oktobrī paredzēto Lielbritānijas aiziešanu no ES.

Pēdējā iespēja panākt vienošanos ar ES, lai novērstu jaunu "Brexit" atlikšanu, būs ES samitā, kas sāksies 17.oktobrī.

Foto: Brexit atbalstītāju un pretinieku demonstrācijas Lielbritānijā

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu