Burovs: Sarunu procedūrā par atkritumu apsaimniekošanu Rīgā varēs pieteikties arī "Tīrīga"

Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Sarunu procedūrā par atkritumu apsaimniekošanu Rīgā varēs pieteikties arī "Tīrīga", otrdien valdības sēdē pieļāva Rīgas mērs Oļegs Burovs (GKR).

Viņš informēja, ka otrdienas rītā Rīgas domē uz tikšanos tika uzaicināti visi atkritumu apsaimniekošanas operatori, bet ieradās trīs no četriem, jo ceturtais paziņojis par darbības izbeigšanu.

Pēc šīs dienas valdības lēmuma, kas paredz uzdot Rīgas domei pildīt Konkurences padomes (KP) lēmumu, Burovs atgriezīšoties Rīgas domē, lai sazinātos ar visiem iespējamajiem atkritumu apsaimniekošanas operatoriem un uzaicinās piedalīties sarunu procedūrā par atkritumu apsaimniekošanu Rīgā.

Pēc Burova teiktā, uz sarunu procedūru tiks aicināti četri komersanti, bet nav izslēgts, ka piektais pretendents var būt "Tīrīga". 

Lai gan vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP) bija skeptisks jautājumā par "Tīrīga" iespējamu dalību sarunu procedūrā. Ministra ieskatā, šajā situācijā atkritumu apsaimniekošana būtu jāuztic uzņēmumiem, kuriem ir resursi - automašīnas un ierīces - to darīt.

Tāpat Rīgas mērs jautājumā par atkritumu apsaimniekošanu galvaspilsētā aicināja ministrus atmest emocijas un gaidīt tiesas lēmumu lietā, kurā Rīgas dome vērsīsies pret KP lēmumu.

Uz augšu