Arī trešdien neizlemj jautājumu par Saeimas Pieprasījumu komisijas vadības maiņu

Deputāte Linda Liepiņa

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Saeimas Pieprasījumu komisija tāpat kā iepriekšējā sēdē jūnijā arī šodien, 11. septembrī, pēc būtības neskatīja vasaras sākumā rosināto priekšlikumu par komisijas vadītājas, partiju "KPV LV" pametušās Lindas Liepiņas atbrīvošanu no amata un jauna vadītāja ievēlēšanu.

Liepiņa komisijas sēdē vaicāja, vai kāds uztur šo koalīcijas deputātu rosināto jautājumu, kā arī piedāvāja rīkot balsojumu. Partijas "KPV LV" frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Ēriks Pucens apliecināja, ka uztur balsojumu šajā jautājumā. 

Tomēr tad aizsākās īsa diskusija, ka attiecīgais jautājums nav iekļauts komisijas sēdes izsludinātajā darba kārtībā. Izskanot ierosinājumam turpināt darbu, skatot komisijas darba kārtībā esošo pieprasījumu Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam (JV), Liepiņa pārgāja uz šī jautājuma skatīšanu.

Komisijas sēdes noslēgumā Liepiņa un Pucens īsi apsprieda iespējas jautājumu par komisijas vadītāja maiņu skatīt nākamajā komisijas sēdē.

Kā ziņots, vasaras sākumā deviņi koalīcijas deputāti bija lūguši sasaukt Pieprasījumu komisiju ārkārtas sēdi, lai skatītu jautājumu par Liepiņas atsaukšanu no komisijas vadītājas amata un ievēlētu jaunu priekšsēdētāju.

Pirms Jāņiem notikušajā Pieprasījumu komisijas sēdē bija ieradušies deviņi no 17 tās locekļiem. Sēde ilga aptuveni 12 minūtes, tās vadītājai Liepiņai paziņojot, ka nav kvoruma, slēdzot sēdi un atstājot sēžu zāli.

Kā iepriekš pastāstīja "KPV LV" frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Pucens, deputāti Liepiņai vēlas izteikt neuzticību, jo iepriekš partijas vienojušās, ka katra partija vadīs savu komisiju. Pieprasījumu komisija ir jāvada "KPV LV" un, ņemot vērā, ka Liepiņa izstājusies no partijas, tad partija komisijas vadītāja amatam izvirzījusi deputātu Ivaru Pugu (KPV LV), norādīja politiķis. 

Uz augšu