Izteicieni par "Lībijas modeli Kimam Čenunam" Boltonam maksāja amatu

Džons Boltons

FOTO: Reuters/ScanPix

ASV prezidents Donalds Tramps trešdien atklāja sīkāku informāciju par Džona Boltona atlaišanu no nacionālās drošības padomnieka amata, sakot, ka viņam un Boltonam bijušas domstarpības virknē jautājumu, īpaši attiecībā uz pieeju Ziemeļkorejai.

Tramps sacīja, ka Boltons "pieļāvis dažas ļoti nopietnas kļūdas, kad viņš runāja par Lībijas modeli Kimam Čenunam", šādi izsakoties par Ziemeļkorejas līderi, ar kuru Trampam izveidojušās draudzīgas attiecības.

"Tas nebija labs paziņojums, ar kādu viņš nāca klajā. Vajag tikai paskatīties uz to, kas notika ar [Lībijas līderi Muammaru] Kadafi."

Lībijas diktators atteicās no lielākās daļas savu arsenālu un ļāva valstī darboties bruņojuma inspektoriem, un ASV vēlas, lai Ziemeļkoreja rīkojas tāpat. Kadafi 2011.gadā tika nogalināts "arābu pavasara" sacelšanās gaitā, ko atbalstīja ASV.

Boltons, kā ziņo mediji, nācis klajā ar ierosinājumu, lai panāktu, ka Kims atsaucas ASV prasībām.

Tramps sacīja, ka ar šo paziņojumu sarunās, lai pārliecinātu Ziemeļkoreju atbrīvoties no kodolieročiem, "mēs tikām atvirzīti atpakaļ".

ASV mediji otrdien vēstīja, ka pēdējo nedēļu laikā Trampa un Boltona starpā izraisījušās asas domstarpības attiecībā uz pieeju Afganistānai, turpinoties miera sarunām ar talibiem.

Šis process ir apstājies, bet Tramps trešdien no jauna apliecināja, ka tas ir "miris".

Tramps sacīja, ka nākamās nedēļas laikā paziņos par Boltona amata mantinieku, sakot, ka interesi izrādījuši "ļoti augsti kvalificēti" cilvēki.

Uz augšu