Liepājā norisināsies vairāki Eiropas kultūras mantojuma dienu pasākumi

Liepājas muzejs

FOTO: publicitātes

Nedēļas nogalē Liepājā norisināsies vairāki Eiropas kultūras mantojuma dienu bezmaksas pasākumi, informē Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļā.

Lai pievērstu līdzcilvēku uzmanību restaurācijas nozares un profesijas attīstības nākotnes izaicinājumiem, stiprinātu nozares profesionalitāti un veicinātu autentiskuma izpratni sabiedrībā, par 2019. gada Eiropas kultūras mantojuma dienu tēmu izvēlēta "Restaurācija". Saistībā ar šo tematiku vairākās Latvijas vietās norisināsies daudzveidīgi pasākumi. Liepājā Eiropas kultūras mantojuma dienu ietvaros visplašākā programma tiek piedāvāta Liepājas Valsts 1. ģimnāzijā.

Piektdien, 13. septembrī, no plkst.13 līdz 17 un sestdien, 14. septembrī, no plkst.11. līdz 17 Liepājas Valsts 1. ģimnāzijā norisināsies vairākas aktivitātes. Skolēni vadīs ekskursijas, skolas foajē varēs iepazīties ar arhitekta Ludviga Melvila 1907. gadā izstrādātā Liepājas meiteņu ģimnāzijas projekta 1914. gadā fotokopijām.

Savukārt gaiteņos varēs baudīt skolēnu veidotās grafikas un fotogrāfijas saistībā ar ģimnāzijas ēkas un interjera arhitektonisko savdabību. Bibliotēkā varēs iepazīties ar Jāņa Krastiņa pētījumu par Ludviga Melvila darbu un ģimnāzijas ēkas celtniecību grāmatā "Liepāja. Jūgendstila arhitektūra" (2015), kā arī ar Kristīnes Veinbergas un Jura Zviedrāna veikto ģimnāzijas ēkas arhitektoniski mākslinieciskās izpētes materiālu (2012).

Konferenču zālē varēs vērot Latvijas Arhitektu savienības veidoto īsfilmu par "Latvijas Arhitektūras Lielās gada balvas 2018" ieguvēju Liepājas Valsts 1. ģimnāziju un tās renovācijas autori arhitekti Ilzi Mekšu, kā arī noskatīties raidījuma "Adreses" video materiālu "Veco skolu jaunā dzīve".

Eiropas kultūras mantojuma dienu laikā no 13. septembra līdz 15. septembrim Liepājas muzejā būs skatāma izstāde "Ceļā uz 17 - 19.gs. interjera muzeju Liepājā" un varēs aplūkot restaurētu vitrāžu ēdamistabas interjerā. Savukārt ikviens interesents aicināts apmeklēt arī Sv. Trīsvienības katedrāli, kas 13. septembrī un 14. septembrī būs atvērta no plkst.10 līdz 18 un 15. septembrī apmeklētājus gaidīs laika posmā no plkst.10 līdz 16.

Uz augšu