Zināmi Latvijas pārstāvji blakusvāģu motokrosa Nāciju kausā

FOTO: Jānis Pastars, www.mxphoto.lv

Oktobra sākumā gaidāmajam Nāciju kausam blakusvāģu motokrosā no Latvijas pieteiktas Jāņa Jegorova, Māra Rupeika un Jāņa Daidera vadītās ekipāžas.

Šogad Nāciju kaus blakusvāģu motokrosā notiks 5. un 6.oktobrī Vācijā.

Latvijas izlases pieteikumā iekļauts Jānis Jegorovs, kurš startēs kopā ar brāli Pēteri, Rupeiks cīnīsies kopā ar savu kompanjonu Kasparu Liepiņu, bet Daidera ekipāžā kantētājs būs igaunis Tanels Koivs.

Tikmēr četrkārtējais pasaules čempions Kaspars Stupelis arī šogad startēs Nīderlandes pilota Etjēna Baksa ekipāžā, bet Lauris Daiders būs palīgs igaunim Kertam Varikam. Šīs ekipāžas šādā sastāvā startē arī pasaules čempionāta ieskaitē.

Šonedēļ publicētajā pieteikumā ir 13 valstis.

Turpat Vācijā norisināsies arī Nāciju kauss kvadracikliem. Latvijas pieteikumā iekļauti Matīss Palēvics, Eiropas eksčempions Edgars Meņģelis un Valērijs Kuzmins.

Pērn Latvija izcīnīja trešo vietu, bet aizpērn Latvijai savas komandas nebija. 2018.gadā sarkanbaltsarkano karogu pārstāvēja Didzis Gorbenko/Koivs, brāļi Jānis un Lauris Daideri, kā arī Rupeiks/Liepiņš. Par čempionu Nīderlandes komandas sastāvā kļuva Stupelis.

Latvijas izlase Nāciju kausā motokrosā ar blakusvāģiem no 2004. līdz 2012.gadam allaž stājās uz goda pjedestāla, gūstot uzvaras 2005. un 2007.gadā, izcīnot piecas otrās un divas trešās vietas. 2013.gadā sacensības tika atceltas pēc tam, kad bojā gāja angļu kvadriciklu sportists, turklāt Rupeiks guva dzīvību apdraudošas traumas, savukārt pēc tam nākamajos divos gados Latvija sacensībās nebija pārstāvēta, atgriežoties 2016.gadā ar piekto vietu.

Uz augšu