Aptauja: Pretestība Brexit palielinājusi atbalstu Velsas neatkarībai

"Brexit" demonstrācijas Londonā

FOTO: AP/Scanpix

Pretestība Brexit palielinājusi atbalstu Velsas neatkarībai no Apvienotās Karalistes, liecina piektdien publiskotie sabiedriskās domas aptaujas rezultāti.

Saskaņā ar sabiedriskās domas pētniecības uzņēmuma "YouGov" aptauju Velsas neatkarību atbalsta 33% respondentu, kas ir rekordliels daudzums.

"YouGov" jautāja vairāk nekā 1000 cilvēkiem, vai viņi vēlētos Velsas neatkarību, ja tas nozīmētu, ka Velsa var palikt Eiropas Savienībā (ES) pēc Lielbritānijas izstāšanās no bloka.

Aptuveni 48% aptaujāto atbildēja, ka šādos apstākļos tomēr balsotu pret Velsas neatkarību, un 17% sacīja, ka nezina, kā balsotu.

Savukārt 24% aptaujāto atbildēja, ka referendumā, ja tas notiktu tagad, balsotu par Velsas neatkarību neatkarīgi no Velsas statusa ES.

"Šie ir sensacionāli dati," paziņojis velsiešu nacionālistu partijas "Plaid Cymru" līderis Ādams Praiss. Viņš sacīja, ka atbalsts partijas ambīcijām panākt Velsas neatkarību kļuvis vēsturiski augsts.

Partija aptaujas rezultātus interpretējusi, ka, atskaitot neizlēmušos vēlētājus, Velsas neatkarību pēc breksita atbalsta 41% cilvēku.

Uz augšu