Egona Līva piemiņas balvu "Krasta ļaudis" saņem rakstniece Inguna Daukste-Silasproģe

Inguna Daukste-Silasproģe

FOTO: publicitātes

13. septembrī svinīgā ceremonijā tika paziņoti Egona Līva piemiņas balvas “Krasta ļaudis” ieguvēji. Galveno balvu un prēmiju 1000 eiro apmērā saņēma grāmatas „Gaidot laivu. Latviešu rakstnieki bēgļu ceļos Zviedrijā” autore Inguna Daukste-Silasproģe.

Nominācijā “Par labāko skolu jaunatnes literāro darbu” prēmiju 200 eiro apmērā ieguva Krišs Grunte (Tukuma Raiņa ģimnāzija) par radošo darbu “Veļas striķis”, tāpat prēmiju 200 eiro apmērā saņēma arī Marta Puzāka (Viļānu vidusskola) par radošo darbu “Pamestās laivas stāsts”, savukārt prēmiju 100 eiro apmērā tika piešķirta Elīnei Kučerei (Nīcas vidusskola) par radošo darbu “Jūras ziedi”.

“Egona Līva balvu pasniedzam jau devīto gadu, tāpēc bijām ļoti gandarīti žūrijas vērtējumam šogad nodot 19 spilgtus darbus, kurus radījuši lasītāju mīlēti un kritiķu novērtēti latviešu rakstnieki. Ceram, ka tendence paliks nemainīga un arī nākamajā - Egona Līva balvas jubilejas gadā – saņemsim ievērojamu skaitu pieteikumu ar oriģinālliteratūras darbiem, kurus radījuši latviešu rakstnieki,” saka Liepājas Kultūras pārvaldes vadītājs Juris Jirgens.

Egona Līva piemiņas balvas “Krasta ļaudis” ceremonijā tradicionāli tika pasniegtas sadarbības partneru īpašās balvas. Liepājas Rotari kluba specbalva tika pasniegta Lilijai Berzinskai par cilvēcības, bezierunu mīlestības un harmonijas piesātināto tēlojumu, kā arī izcilo ilustrāciju un teksta simbiozi grāmatā "Skelets skapī". Liepājas speciālās ekonomiskās zonas specbalvu saņēma Jana Egle par mākslinieciski augstvērtīgu un emocionāli bagātu individuālās dzīves traģikas un sabiedrības sarežģītās mijiedarbes atainojumu grāmatā "Svešie jeb miļeņkij ti moi". Liepājas Universitātes specbalvu ieguva Svens Kuzmins par spilgtā un bagātīgā iztēlē ietērpto ironiski distancēto skatījumu uz šabloniskiem dzīves modeļiem laika griežos grāmatā "Hohma". Savukārt, Via Cultura projekta "Piejūras pilsētu literārā akadēmija" specbalva tika piešķirta Sandrai Vensko par emocionāli atklāto un niansēto sievietes iekšējās pasaules un izjūtu gammas atainojumu grāmatā "Adele".

Pasākuma kulminācijā Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Atis Deksnis Egona Līva piemiņas balvu „Krasta ļaudis” un naudas balvu 1000 eiro vērtībā pasniedza grāmatas „Gaidot laivu. Latviešu rakstnieki bēgļu ceļos Zviedrijā” autorei Ingunai Daukstei-Silasproģei.

Kā ziņots iepriekš, Latvijas izdevniecības tika aicinātas pieteikt konkursam atbilstošāko prozas grāmatu, kas ne tikai ir tapusi un izdota pērnā gada otrajā pusē un šogad, bet arī ietver patriotisma, latviskuma, jūrniecības un sabiedrībā notiekošo procesu aktualizēšanu un popularizēšanu, savukārt, Latvijas mācību iestāžu audzēkņi tika aicināti rakstīt un iesniegt radošos darbus.

2018. gadā Egona Līva piemiņas balvu “Krasta ļaudis” saņēma rakstnieks Aivars Freimanis par grāmatu “Katls”.

Uz augšu