O, 26.09.2023.

Latvijas Pašvaldību savienība varētu pieprasīt Pūces demisiju

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce Foto: Ieva Leiniša/LETA

atvijas Pašvaldību savienība (LPS) varētu pieprasīt vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces (AP) demisiju, pastāstīja Latvijas Lielo pilsētu asociācijas vadītājs Viktors Valainis (ZZS).

TVNET jau vēstīja, ka šodien Rīgas domē notiek LPS ārkārtas sēde, kuru rosinājuši sasaukt 19 pašvaldību vadītāji. Galvenais jautājums sēdē ir plānotā pašvaldību reforma.

Lai gan bija paredzēts, ka plkst.13 notiks preses konference, kurā LPS informēs par lemto, bet tika izsludināts pārtraukums un pēc tā sēde turpinājās.

Tikmēr pārtraukumā Valainis atzina, ka sanākušo pašvaldību vidū "ir aktualizējies jautājums" par demisijas pieprasīšanu Pūcem, lūdzot, Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam (JV) uzņemties turpināt reģionālās reformas gaitu.

Galvenās iebildes vietvarām esot tieši par veikto konsultāciju procedūru un kopējo komunikāciju no ministrijas puses.

Kā novēroja aģentūra LETA, sēdē šodien piedalās vairāki desmiti pašvaldību vadītāju. 

Kā ziņots, 19 pašvaldību vadītāji lūdza LPS priekšsēdim Gintam Kaminskim (LZS) iespējami īsā laikā sasaukt LPS ārkārtas slēgto domes sēdi par administratīvi teritoriālās reformas virzības apturēšanu.

Pašvaldību vadītāji rosinājuši ārkārtas sēdē skatīt jautājumu par "nesagatavotas, nepārvaldītas" administratīvi teritoriālās reformas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) piedāvātajā redakcijā, virzības apturēšanu.

Aicinājumu parakstījuši Alojas, Amatas, Beverīnas, Burtnieku, Cesvaines, Jaunpiebalgas, Kocēnu, Lubānas, Mazsalacas, Naukšēnu, Līgatnes, Pārgaujas, Priekuļu, Raunas, Rūjienas, Smiltenes, Salacgrīvas, Strenču, Vecpiebalgas pašvaldību domju vadītāji.

Augusta sākumā LPS valde rosinājusi valdībā izskatīt zinātnieku izstrādāto modeli par otrā līmeņa pašvaldību izveidi, tādējādi paredzot iepauzēt VARAM izstrādātās pašvaldību reformas ieviešanu.

Klātesošie LPS valdes locekļi esot uzsvēruši, ka piedāvātais reformas modelis ir saprātīgs un balstīts datos un skaitļos, pretstatā VARAM piedāvātajam reformas modelim.

Tai pat laikā, piemēram, Reģionālo attīstības centru apvienības vadītājs, Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis (Vidzemes partija) aģentūrai LETA pauda, ka zinātnieku izvirzītajā modelī ir diezgan daudz labu lietu, taču šobrīd otrā līmeņa pašvaldību apriņķu veidošana būtu tikai lieki tēriņi un "politisko cīņu lauku" atvēršana.

Krauklis arī atklāja, ka jau LPS valdes sēdē pauda neapmierinātību par LPS vēlmi apturēt VARAM reformu un sākt diskusijas par pētnieku izstrādāto modeli. "Vairāk izskatās, ka nevis LPS grib veidot otru pašvaldību līmeni, bet gan atrast iemeslu VARAM reformas apturēšanai," teica RACA vadītājs.

VARAM konceptuālajā ziņojumā iestrādātais jaunais teritoriālā piedāvājuma modelis paredz samazināt pašvaldību skaitu no 119 uz 35.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais