Par taksometra pakalpojumu sniegšanu bez licences Rīgas lidostā sāktas 20 lietvedības

Pie Valsts ieņēmumu dienesta (VID) galvenās ēkas notiek Latvijas Taksometru pārvadātāju darba devēju biedrības organizēts pikets, kurā, protestējot pret VID neskaidrajām prasībām taksometru skaitītājiem, VID tiek aicināts pagarināt termiņu jaunu, tehniskām prasībām atbilstošu, taksometru skaitītāju nomaiņai vismaz uz sešiem mēnešiem.

FOTO: Ieva Leiniša/LETA

Valsts policija (VP) šogad sākusi 20 administratīvās lietvedības par taksometra pakalpojumu sniegšanu bez licences Rīgas lidostas teritorijā,  pastāstīja VP preses pārstāve Elīna Priedīte. No sāktajām administratīvajām lietvedībām astoņas nodotas izskatīšanai Valsts ieņēmumu dienestā.

VP pārstāve skaidroja, ka iebraukšanu ierobežotas piekļuves publiski pieejamajā teritorijā organizē lidosta. Transportlīdzekļu iebraukšanas organizācijai un piekļuvei tiek izmantoti automātiskie tehniskie līdzekļi, un šī pieeja ir tikai taksometriem ar speciālajām licences kartītēm. Pārējā lidostas teritorijā pasažieru komercpārvadājumu ar vieglo taksometru sniegšana notiek vispārējā kārtībā.

Policija regulāri pārbauda taksometru atbilstību Ministru kabineta noteikumos noteiktajām prasībām, tai skaitā licenču un licenču kartīšu esamību, norādīja Priedīte.

Lidostā šodien informēja, ka ziņojusi Valsts policijai par taksometriem, kuri bez speciālās licences kartītes tomēr mēģina sniegt pasažieru pārvadājumu pakalpojumus lidostas teritorijā. Priedīte norādīja, ka nekāds oficiāls iesniegums no lidostas patlaban nav saņemts, taču kopš svētdienas neviens taksometra vadītājs neesot pieķerts par pakalpojumu sniegšanu bez kartītes.

Jau ziņots, ka no svētdienas, 15.septembra, lidostas "Rīga" teritorijā pasažieru komercpārvadājumus ar taksometru var veikt tikai tie pārvadātāji vai uz līguma pamata izveidotas pārvadātāju apvienības, kas nodrošinās Autopārvadājumu likumā noteiktās prasības un kuriem būs izsniegtas licences kartītes ar speciālu atzīmi.

Speciālās licences kartītes šobrīd izsniegtas kopumā 86 automašīnām, tostarp uzņēmumu SIA "Red Cab lidosta" un AS "Rīgas taksometru parks", kuri strādā ar zīmolu "Red Cab", taksometriem izsniegtas 63 licences kartītes, bet 23 atļaujas piešķirtas ar zīmolu "Baltic Taxi" strādājošajām automašīnām.

Atbilstoši grozījumiem Autopārvadājumu likumā un Ministru kabineta noteikumiem par taksometra pārvadājumiem speciālās licences kartītes izsniedz Rīgas plānošanas reģions. Lai saņemtu speciālās licences kartītes, pārvadātājam vai pārvadātāju apvienībai ir jāapliecina spēja nodrošināt pakalpojumu visā lidostas darba laikā, apkalpot personas ar invaliditāti, kā arī nodrošināt taksometrus ar 5-8 pasažieru sēdvietām un bērnu sēdeklīšiem. Tāpat noteikts ierobežojums autotransporta līdzekļa vecumam - tas nedrīkst pārsniegt piecus gadus. Lai saņemtu licenci, pārvadātājam ir jāiesniedz apliecinājums, ka ir radīts risinājums vaučera QR koda validācijai, kā arī apliecinājums par sadarbību ar vaučera tirgotāju.

Uz augšu