Tikai Latvijā un vēl astoņās Eiropas valstīs šogad audzis jauno auto tirgus

Jaunais Volkswagen ID.3 Frankfurtes auto šovā

FOTO: EPA/Scanpix

Latvijā šā gada janvārī-augustā jaunu vieglo automašīnu reģistrācija salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pērn pieaugusi par 6,2%, tai esot starp deviņām Eiropas valstīm, kurās šajā periodā reģistrēts kāpums, liecina trešdien publicētie Eiropas Automašīnu ražotāju asociācijas (ACEA) jaunākie dati.

Saskaņā ar šiem datiem šogad janvārī-augustā  mūsu valstī reģistrēja 12 826 jaunus vieglos automobiļus.

Kāpums šā gada pirmajos astoņos mēnešos vēl fiksēts Slovākijā (+0,5%), Vācijā (+0,9%), Horvātijā (+1,4%), Bulgārijā (+2,9%), Grieķijā (+9,8%), Ungārijā (+10,1%), Rumānijā (+13,7%) un Lietuvā (+39,4%).

Savukārt no 30 Eiropas valstīm, par kurām datus apkopo ACEA, jauno vieglo automašīnu reģistrācijas kritums astoņos mēnešos reģistrēts 21 valstī, no kurām lielākais tas bijis Islandē (-39,4%), Zviedrijā (-15,9%), Somijā (-12,8%), Nīderlandē (-10,9%) un Kiprā (-10,5%). Igaunijā šajā periodā fiksēts 0,5% kritums.

Eiropas Savienībā vidēji janvārī-augustā jaunu vieglo automašīnu reģistrācija gada salīdzinājumā samazinājās par 3,2%, un identisks kritums fiksēts arī visās 30 ACEA aplūkotajās valstīs .

ACEA apkopo datus par jaunu auto reģistrāciju ES valstīs, izņemot Maltu, kā arī ES neietilpstošajās valstīs Islandē, Norvēģijā un Šveicē, kas līdz ar ES valstīm ir Eiropas Ekonomiskās zonas dalībnieces.

 
Uz augšu