Irāna: ASV izsniegušas Ruhani vīzu uz ANO Ģenerālo asambleju

Irānas prezidents Hasans Ruhani

FOTO: Reuters/ScanPix

ASV ir izsniegušas vīzu Irānas prezidentam Hasanam Ruhani, lai viņš varētu nākamnedēļ piedalīties ANO Ģenerālajā asamblejā, ceturtdien apstiprināja Irānas misijas ANO preses sekretārs.

Misijas preses sekretārs Alireza Mirjusefi e-pasta vēstulē Vācijas ziņu aģentūrai DPA apstiprināja, ka vīza ir izsniegta.

Irānas mediji trešdien bija ziņojuši, ka Ruhani un viņa delegācijai var nākties izlaist ANO Ģenerālo asambleju nākamnedēļ, jo ASV kavējas ar vīzu izsniegšanu.

Ir plānots, ka Ruhani un vairums delegācijas locekļu pirmdien dosies uz Ņujorku, lai piedalītos ikgadējā ANO Ģenerālajā asamblejā.

Ruhani delegācijā ir arī Irānas ārlietu ministrs Mohammads Džavads Zarifs, kuram ASV jūlijā piemēroja sankcijas. Vīza ir izsniegta arī Zarifam, un viņš uz ASV dosies jau piektdien.

Ruhani neierašanās uz ANO Ģenerālo asambleju sagrautu Francijas centienus noorganizēt ASV prezidenta Donalda Trampa un Ruhani tikšanos.

ASV un Irānas attiecības saasinājušās kopš ASV prezidents Donalds Tramps pagājušā gada maijā paziņoja, ka Vašingtona izstājas no 2015.gadā pasaules lielvaru noslēgtās kodolvienošanās ar Irānu un atjauno pēc šīs vienošanās noslēgšanas apturētās sankcijas, bet pārējās valstis, kas parakstījušas šo vienošanos, - Lielbritānija, Francija, Vācija, Ķīna un Krievija - ir centušās saglabāt vienošanos.

Uz augšu