Rotko mākslas centrā šosezon Zvejsalnieka un Anitas Melderes izstādes

Māksliniece Anita Meldere savas izstādes "Vasaras laiks" atklāšanā galerijā "Pegazs".

FOTO: Ieva Čīka/LETA

Marka Rotko 116. gadadienas ieskaņās piektdien plkst.16 Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā tiks atklāta jaunā izstāžu sezona - veltījums glezniecībai ,informē centra pārstāvis Māris Čačka.

Izstāžu veidotāji uzsvēra, ka rudens ir krāsainas un bagātīgas ražas laiks, un tas ir arī mākslinieka Rotko piedzimšanas laiks.

"Krāsaina, bagāta un piepildīta ir glezniecība, ko dažādos periodos radījis Marks Rotko, un tāda ir glezniecība māksliniekiem, kuru darbus sešos izstāžu projektos septembrī un oktobrī varēs skatīt Rotko centrā," komentēja Čačka, piebilstot, ka izstāžu sezona ir oda glezniecībai.

Jaunajā sezonā mākslas centrā būs skatāms Osvalda Zvejsalnieka jubilejas izstādes projekts "Mūžs", Erdmute Blaha izstāde "Kompozīcijas. Atbildēt tumsai". Savukārt gleznotāja Anita Meldere, viena no ekspresiju glezniecības pamatlicējām Latvijā, savā jubilejas izstādē "Es esmu" piedāvā aplūkot jaunāko veikumu.

Osvalds Zvejsalnieks

FOTO: Ekrānuzņēmums

"Vai tā ir mūzika, vai tā ir dzeja, - nē - tā ir krāsa, tas ir saturs, un tā ir nebeidzama atbilde. Atbildīgi esam par sevis paveikto, vēlamies būt atbildīgi par notikušo vai notiekošo. Mūs pavada atmiņas, uz kurām balstās mūsu pieredze un šodienas dzīves individuālā uztvere. Dažādo pieredzi un atmiņu kalnu grēdas nošķir Lietuvas mākslas projekts "X: Atmiņa"," vēl vienu plānoto izstādi aprakstīja Čačka.

Tāpat izstāžu kopumu šoruden kuplina gleznotāja un filantropa Basila Alkazzi izstāde "Nepārtraukta Odiseja...". Unikalitāti aplūkojamajiem darbiem piešķir glezniecība, kas radīta uz lietā papīra. Savukārt mākslinieku apvienība "DaDim" no Krievijas izstādē "Smilšu graudi un tukšums" apcer dzīves ritumu un laiku.

Jaunās izstāžu sezonas izstādes apmeklētājiem būs pieejamas līdz 3. novembrim.

Uz augšu