VARAM atsakās no plastmasas pudelēm

FOTO: Ieva Čīka/LETA

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) atteikusies no dzeramā ūdens PET pudelēs, tā vietā savas ēkas par 8247 eiro aprīkojot ar iekārtām "Cool touch", kas savienotas ar pilsētas ūdensvadu, informēja VARAM pārstāvji.

Tāpat ministrija darbiniekus nodrošinājusi ar vairākkārt lietojamām dzeramajām ūdens krūzēm.

Iekārta darbojas līdzīgi kā kafijas automāts, piedāvājot aukstu, karstu, gāzētu un istabas temperatūras ūdeni.

Līdz šim darbinieki dzeramo ūdeni ieguva no piegādātāja "Venden", kas dzeramo avota ūdeni piegādāja vairākkārt lietojamās PET pudelēm.

Plānots, ka turpmāk ministrijā nedz ikdienā, nedz īpašos gadījumos, piemēram, konferencēs vai sapulcēs, plastmasas trauki izmantoti netiks.

"Tieši mūsu ministrijai jākļūst par piemēru, kā veidot videi draudzīgu vidi. Šī iniciatīva ministrijā tika uzņemta ar lielu atsaucību, kas apliecina zaļi domājošu ideju atbalstīšanu ikvienā ministrijas departamentā. Mēs aicinām īpaši valsts pārvaldi sekot šim piemēram un atteikties no PET plastmasas izmantošanas," pauž vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP).

Ministrija aicina arī citas valsts pārvaldes iestādes veicināt videi draudzīgu dzeramā ūdens risinājuma ieviešanu iestādēs, kā arī darba organizēšanu. Piemēram, otrreizēji izmantot pēc iespējas vairāk resursus - neizmantot vienreizlietojamos traukus ikdienā, kā arī atkārtoti izmantot vārdu kartes un lentes, ja tādas pasākumā nepieciešamas, un izmantot arī digitālos risinājumus informācijas nodošanai.

Kā norādīja ministrijā, īstenojot jauno dzeramā ūdens risinājumu un atsakoties no PET pudelēm visās ministrijas ēkās, VARAM sekmē arī Eiropas Savienības mērķu izpildi, ierobežojot plastmasas atkritumu nonākšanu jūrā. 

Tāpat ar šo soli daļēji tiek nodrošināta Latvijas pielāgošanās klimata pārmaiņām plānā laika posmam līdz 2030.gadam iekļautā pasākuma "Veicināt bezmaksas brīvi piekļūstama dzeramā ūdens pieejamību publiskās vietās, kā arī valsts un pašvaldību iestādēs" ieviešana, piebilda VARAM.

Dzeramā ūdens risinājums ministrijā ieviests ar Latvijas vides aizsardzības fonda atbalstu. Pieslēguma izveides izmaksas piecās VARAM biroja ēkās ir 8247 eiro bez pievienotā vērtības nodokļa. 

Uz augšu