Īpaši bērniem: izstādes “Izcilie modernisti. No Monē līdz Kandinskim.”
apmeklējums un mākslas nodarbība bez maksas

FOTO: Publicitātes foto

Svētdien, 22. septembrī, māksliniece un mākslas pasniedzēja Diāna Dimza-Dimme rīko īpašu nodarbību bērniem, kuras mērķis ir jau no mazotnes raisīt interesi par mākslu un atklāt muzeju apmeklējuma pievilcību. “Mēs parādīsim mazajiem multimediju izstādi “Izcilie modernisti. No Monē uz Kandinski.” un visi kopā veidosim lielu portretu – tik viegls un interaktīvs formāts palīdzēs bērnos radīt mīlestību un aizrautību par mākslu, jo galvenais šajā lietā ir nenokaut vēlmi to iepazīt,” stāsta D. Dimza-Dimme

Svētdien mākslinieces un muzeja pedagoga vadībā noritēs unikāls pasākums bērniem – “Balerīnas no punktiņiem, un kā uzzīmēt portretu, skatoties uz krūzi”. Diāna Dimza-Dimme parādīs bērniem izstādi un pieejamā formā pastāstīs par modernismu un mākslu kopumā. Bērni varēs apskatīt vairāk nekā 5000 Eiropas mākslas šedevrus, kuri, pateicoties mūsdienu tehnoloģiju sasniegumiem, neizskatās garlaicīgi vai sastinguši un jaunajos skatītājos izraisa patiesu interesi. Tas padara izstādi par brīnišķīgu izglītības platformu. “Bērniem ir jāmāca māksla. Jaunā paaudze – tā ir paaudze, kura aktīvi izmanto digitālās tehnoloģijas un novērtē interaktivitāti, tāpēc esam pārliecināti, ka XIX un XX gadsimta sākuma māksla, kas pasniegta laikmetīgā formā ar HD un Dolby Surround tehnoloģiju starpniecību, var jaunajos apmeklētājos izsaukt patiesu sajūsmu un radīt mīlestību pret mākslu,” stāsta Jurijs Getalo, viens no izstādes organizētājiem.

FOTO: Publicitātes foto

“Tas būs viegls un aizraujošs pasākums,” stāsta mākslas pasniedzēja, “tā mērķis ir radīt interesi par mākslu. Saprotams, ka visi vecāki vēlas pieradināt bērnus pie muzeja apmeklējuma, atklāt viņiem mākslas brīnumu, tomēr lielākajai daļai tas ne pārāk izdodas un uz mūžu nokauj jebkādu vēlmi apmeklēt mākslas galerijas. Lai gūtu panākumus, ir svarīgi nezaudēt spēles momentu, padarīt to dzīvu, interaktīvu, aizraujošu, un tieši tāpēc mēs ne vien izbaudīsim multimediju izstādi mūzikas pavadībā, bet, iedvesmojoties no redzētā, arī paši veidosim gleznas. Izstādē uz plēves mēs pat atstāsim savas krāsainās pēdas!”

FOTO: Publicitātes foto

Lai bērniem neradītu komunikācijas grūtības, nodarbība būs bilingvāla – latviešu un krievu valodā. “Kas attiecas uz apģērbu, tad labāk izvēlēties kaut ko ērtu, ka nav žēl notraipīt krāsu, jo mazie strādās pie lielajiem portretiem, kas tiks gleznoti visdažādākajos modernisma stilos – no Monē līdz Kandinskim!” piebilst Jurijs Getalo.

Kur: Pils iela 23, Vecrīga

Kad: 22. septembrī, plkst. 11:00

Ieeja: bez maksas

Vietu skaits ir ierobežots. Lai reģistrētos, jums epastā jānosūta vārds, uzvārds un tālruņa numurs yuri@digitalarthouse.eu

Uz augšu